ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Jedna z najväčších bánk na Slovensku, sa pridáva do služby Goolge Pay. Podporuje túto službu aj Vaša banka?

Jedna z najväčších bánk na území Slovenska konečne prichádza s podporou služby Google Pay

Populárna platobná metóda Google Pay je od dnes dostupná aj pre zákazníkov Tatra banky, ktorá dlhé roky presadzovala vlastnú aplikáciu pre bezkontaktné platby smartfónom – MobilePay. Platobné karty od Tatra banky si môžu zákazníci do služby Google Pay pridať už dnes. Banka zákazníkov informovala prostredníctvom SMS správy.

Aplikácia MobilePay zákazníkov príliš neohúrila

I keď bola Tatra banka jednou z prvých bánk na Slovensku, ktorá priniesla bezkontaktné platby smartfónom, zákazníci si aplikáciu MobilePay príliš neobľúbili. Negatívne recenzie sa začali kopiť najmä v posledných rokoch, respektíve mesiacoch, keďže spoločnosť dlhé mesiace ignorovala problémy s kompatibilitou s najnovším operačným systémom Android 10. Ak ste ale vlastnili smartfón s naozaj kvalitnou a okamžitou dostupnosťou aktualizácií (napr. smartfóny Google Pixel, či smartfóny z rodiny Android One) problémy s kompatibilitou vás trápili už od samého začiatku aplikácie. V našom prípade sa nám aplikáciu podarilo spojazdniť na doslova pár dní, keďže po aktualizácii aplikácie zväčša dorazila nová systémová verzia Androidu. (prechod z Androidu 8 na Android 9 a následne na Android 10 na smartfóne Google Pixel 2). Našťastie, Tatra banka sa po niekoľkých rokoch rozhodla ukončiť vývoj aplikácie MobilePay, ktorú najnovšie nahrádzajú služby priamo od spoločnosti Google, ktoré väčšina z nás dobre pozná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si pridať platobnú kartu do služby Google Pay?

  • Do smartfónu si stiahnite aplikáciu Google Pay.
  • Otvorte aplikáciu a prihláste sa pomocou vášho účtu.
  • Zvoľte položku Platby a následne kliknite na tlačidlo + Spôsob platby.
  • Zadajte všetky potrebné údaje o vašej karte.
  • Aplikácia následne overí spojenie s vašou bankou.
  • Do SMS správy by vám mal prísť špeciálny kód priamo od Tatra banky, ktorý slúži na overenie vašej karty v službe Google Pay.
  • V tomto bode by mala byť vaša platobná metóda plne funkčná – pre vykonanie platby stačí otvoriť aplikáciu a kliknúť na danú kartu v položke Platby.
Google Wallet
Google Wallet
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close