AppleSpravodajstvo

Japan Display údajne predáva fabriku na výrobu displejov, aby splatili dlh spoločnosti Apple

Z predaja továrne spoločnosti Japan Display v podstate nezostanú žiadne prostriedky navyše

Spoločnosť Japan Display koncom minulého týždňa oznámila, že pristúpila na dohodu, ktorej predmetom je predaj továrne na výrobu displejov. Cena transakcie za samotnú továreň má byť približne 390 miliónov dolárov, ktoré by mali následne putovať na účet spoločnosti Apple. Na tému upozorňuje portál reuters.com.

Agentúra Reuters ďalej píše, že predmetom transakcie by malo byť aj vybavenie továrne určené na výrobu LCD panelov v objeme ďalších 285 miliónov dolárov. Celkový objem transakcie by mal teda dosahovať výšku 675 miliónov dolárov.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reuters ďalej dodáva, že mnoho peňazí si spoločnosť z tejto transakcie nenechá. Dôvodom sú dlhy voči spoločnosti Apple, ktorej dlhuje cez 700 miliónov dolárov, ktoré Japan Display musí splatiť. Spoločnosť Apple totiž požičala 5 rokov dozadu spoločnosti Japan Display peniaze na výstavbu spomínanej továrne. Len pre zaujímavosť, celkové náklady na výstavbu továrne sa vyšplhali do  výšky 1,5 miliardy dolárov.

Aktuálne ešte nie je známy oficiálny kupca, ale ako najpravdepodobnejší záujemca sa javí spoločnosť Sharp, ktorá pre Apple vyrába displeje. V súčasnosti spoločnosť Sharp vyrába displeje pre nový iPhone SE 2020 pričom výrobné kapacity spoločnosti dosahujú svoje maximálne limity. Išlo by tak o logický krok spoločnosti Sharp, ktorá by vyriešila svoje aktuálne nedostatočné kapacity.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close