APLIKÁCIE A HRY

Instagram zažíva ďalšiu vlnu hackerských útokov. Stovky účtov sú zmenené na Disney postavičky

Populárna sociálna sieť Instagram opätovne zažíva ťažké časy. Hackeri si tentokrát posvietili na stovky Instagramových účtov, ktoré dokázali odcudziť v priebehu niekoľkých sekúnd. Následné použitie ukradnutých účtov Vám ale určite zdvihne úsmev na tvári.

Vzor a využitie účtov je vo väčšine prípadov rovnaké

O najnovšom rozsiahlom hackersom útoku ako prvý písal zahraničný portál Mashable. Podľa neho za samotným útokom nestojí jedna osoba, ale skupina viacerých jednotlivcov. Všetky obete ale spájajú dva znaky. Prvým znakom je premenenie účtu na postavičku z ktorejkoľvek rozprávky od Disney. Druhým znakom je zmena emailovej adresy s príponou .ru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vrátenie účtov ku pôvodným majiteľom je v nedohľadne

Jediným cieľom hackerov je zrejme zmena detailov o účte a informácií o používateľoch. Po zmene detailov je ale proces spätného vrátenia účtu naozaj náročný. Hackeri dokážu ihneď po odhlásení pôvodného používatelia prelomiť heslo aj dvoj-faktorovú autentifikáciu, po ktorej prelomení už naozaj niet cesty späť. Prelomenie dvoj-faktorovej autentifikácie určite nie je ľahké, no taktiež to nie je ani nemožné a podobných prípadov je stále viac a viac. Instagram ale po niekoľkých hodinách aspoň čiastočne zareagoval a používateľom, ktorých účty boli napadnuté, sa snažia navrátiť ich účty. Celý proces je ale nesmierne zdĺhavý a ku svojim pôvodným fotografiám sa používatelia zrejme už nikdy nedostanú.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close