Honor oznámil spoluprácu s Microsoftom

Honor bude dodávať notebooky so softwarom od Microsoftu

Honor 10X Lite_spodna hrana zariadenia
Zdroj: Vosveteit.sk

V polovici novembra obehli technologický svet správy o tom, že Huawei predal dcérsku značku Honor. Dôvodom boli pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov a snaha zabezpečiť prežitie spoločnosti Honor vrátane jeho dodávateľského reťazca. Generálny riaditeľ Huaweiu, Ren Zhengfei, počas príhovoru svojim ex-zamestnancom prízvukoval, že snahou Honoru by malo byť prekonať svojho rodiča. 

Honor má našliapnuté k tomu, aby rástol

Len pre niekoľkými dňami sa hovorilo o tom, že Honor má v pláne zvýšiť produkciu svojich smartfónov. Podľa publikovaných správ, spoločnosť chce navýšiť výrobu v porovnaní s týmto rokom o viac ako 40%. V číslach to znamená približne 100-miliónov smartfónov. Zároveň treba dodať, že cieľ spoločnosti je ambicióznejší, ako sú odhadované predaje Huaweiu v priebehu budúceho roka. Len pre zaujímavosť, Honor každoročne pod krídlami Huaweiu dodal približne 70 miliónov smartfónov. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť ohlásila spoluprácu s Microsoftom

Portál ChinaDaily najnovšie informuje verejnosť, že vzniká ďalšia zaujímavá spolupráca, ktorá by mohla dopomôcť k rastu spoločnosti Honor.  Konkrétne hovorí o vznikajúcom vzťahu medzi Honorom a Microsoftom. Dôvodom je, že podľa dostupných správ, Honor bude dodávať svoje zariadenia s operačným systémom Windows 10.  Pôvodne plány, ešte pred predajom Honoru, naznačovali, že Huawei bude dodávať notebooky s operačným systémom HarmonyOS.

Zhao Ming, generálny riaditeľ spoločnosti Honor, uviedol: „Spoločnosť Honor s potešením uzavrela dohodu o globálnej spolupráci so spoločnosťou Microsoft. Prostredníctvom bežných operačných systémov a technológií prinesieme zákazníkom produkty PC s vynikajúcim dizajnom, silným výkonom a prvotriednymi skúsenosťami,..“ uviedol Honor vo vyhlásení. 

Portál ďalej píše, že spolupráca s Microsoft nebude pravdepodobne ojedinelou. Xiang Ligang, generálny riaditeľ asociácie telekomunikačného priemyslu Information Consumption Alliance, uviedol:

„…je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti pribudne viac amerických spoločností, čo môže lepšie vyriešiť problémy dodávateľského reťazca spoločnosti Honor.“

Lipang pravdepodobne týmito slovami narážal na možnú spoluprácu so spoločnosťou Qualcomm, ktorá by mohla dodávať procesory pre telefóny Honor. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre