Spravodajstvo

Google zásadne navyšuje finančné odmeny za objavenie chýb v rámci prehliadača Google Chrome

Šikovní ľudia si tak môžu teraz zarobiť na auto, či dokonca bývanie

Bug hunting v 21. storočí je naozaj lukratívna zábavka / práca, ktorou sa zaoberá stále viac a viac ľudí. Ak o tom ešte nikdy nepočul, bug hunting je v skratke vyhľadávanie chýb v rôznych aplikáciách, za ktoré následne dostávaš finančné odmeny. Samozrejme, má to hneď niekoľko háčikov a zrejme najväčším je, že to nezvládne obyčajný „smrteľník“. Tak či tak sa ku tejto činnosti prikláňa stále viac a viac ľudí, ktorých treba ale motivovať a jednou zo spoločností, ktorá vie ako nahnať tých najlepších z celého sveta do svojej komunity je bezpochyby Google, ktorý svoj odmeňovací program za odhaľovanie chýb spustila už v roku 2010. Po niekoľkých rokoch sa ale bug hunteri môžu konečne tešiť na naozaj poriadny balík peňazí. Google totižto nedávno niekoľko násobne navýšil finančné odmeny za odhalené chyby v rámci prehliadača Google Chrome. Informoval o tom zahraničný technologický portál TechCrunch.

Spôsob odmeňovania

Odmeny v programe sa logicky líšia v závislosti od typu chyby, ako aj od podrobností, ktoré daný „hunter“ uvedie. Za základný prehľad o chybe tak človek dostane výrazne menšiu odmenu, ako za naozaj komplexný prehľad, ktorý obsahuje vysvetlenie chyby, ako aj možnosti jej zneužitia, či dokonca prečo ku takejto chybe dochádza. V hraničnom prípade sa výška takejto odmeny môže vyšplhať až nad hranicu 100 tisíc amerických dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výška odmien sa zvýšila 2 až 3-násobne

Finančné odmeny sa doposiaľ pohybovali v stovkách dolárov za základný prehľad o chybe, pričom za vysokokvalitný prehľad mohol človek získať niekoľko tisíc dolárov. Po navýšení odmeňovacieho balíku sa ale zvýšili odmeny za úplne všetky odhalené chyby, pričom za niektoré základné chyby môže človek obdržať luxusných 15 000 dolárov. Pri vysokokvalitných prehľadoch o chybe s bližším popisom sa môže odmena vyšplhať až na 30 000 dolárov, pričom doposiaľ bola maximálna výška odmeny iba na úrovni 15 000 dolárov.

Najväčším jackpotom je ale objavenie chyby, ktorá ohrozuje zariadenia Chromebnook alebo Chromebox v režime hosťa a ktorá zároveň nie je opraviteľná rýchlym reštartom. Google totižto za objavenie takejto chyby aktuálne ponúka až 150 000 dolárov. Výška tejto odmeny bola za posledných 9 rokov navýšila až o 100 000 dolárov, keďže jej pôvodná výška bola iba na úrovni 50 tisíc.

Všetky dôležité informácie ohľadom Chrome Rewards programu nájdeš priamo na stránkach spoločnosti Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close