Google vyhľadávač a Gmail prejdú zásadnou zmenou. Dočkáme sa nových AI funkcií

Google prináša AI nástroje do viacerých svojich služieb. Pozrite sa, čo bude používateľov v blízkej dobe čakať v známych službách.

Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Konferencia Google I / O je za nami a s ňou aj predstavenie najnovších produktov z oblasti softvéru a hardvéru, ktoré nám spoločnosť prinesie tento rok. Celá konferencia sa tento rok okrem prvého skladateľného Pixel Fold a Pixel 7a točila okolo nových funkcií pre už známych, no široko známych služieb. Novinky teda zavítajú ako do vyhľadávača Google, tak aj do aplikácie Gmail, pričom obe služby v blízkej dobe prinesú nové funkcie aj ku nám. Bližšie informácie k zmenám, na ktoré sa už pomaly môžeme tešiť, nám priniesol portál andro4all.com a vy sa na ne môžete pozrieť spolu s nami.

Vyhľadávač Google zakomponuje AI

Umelá inteligencia sa čoraz viac stáva bežnou súčasťou našich životov, teda najmä po predstavení chatbota ChatGPT od spoločnosti OpenAI. Spoločnosťou, ktorá vo veľkej miere zakomponovala AI chatbota do svojich nástrojov, je bezpochyby Microsoft. Veľký konkurent Googlu teda vyvolal veľký rozruch a zdá sa, že Google sa začne konečne na Microsoft doťahovať. Na poslednej veľkej technologickej konferencii totiž prezradil, že AI nástroje sa dostanú aj do ich populárneho vyhľadávača.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google vyhľadávač nám teda ponúkne sekciu, kde nám na našu otázku odpovie priamo umelá inteligencia. Využiť však môžeme aj klasické vyhľadávanie, pri ktorom sa nič meniť nebude. Ak by sme si ale chceli uľahčiť prácu a neprechádzať niekoľko stránok, z ktorých by sme získavali informácie, tak sa môžeme uspokojiť s odpoveďou AI. Novinka sa bude podobať na spôsob, aký využíva aj Microsoft vo svojom vyhľadávači Bing.

Novú funkciu ponúkne aj Gmail

V rámci e-mailovej služby Gmail sme sa doteraz mohli stretnúť s veľkým množstvom nástrojov, pričom oceniť musíme určite inteligentné odpovede, ktoré nám navrhujú, ako by sme mohli odpovedať na prijatý e-mail. Mimo to Google však do služby priniesol automatické dopĺňanie textu, ktoré nám pri častých frázach ponúka doplnenie vety za nás. Po novom však AI pomôže skonštruovať celý e-mail, čo nám bude vedieť ušetriť množstvo času. Ak by však náš e-mail nebol dostatočne dobrý a chceli by sme ho len vylepšiť, tak tiež budeme môcť využiť možnosť vylepšenia e-mailu.

gmail aplikacia titulka
Zdroj: Ascannio / shutterstock.com

Počas konferencie Google I / O sa ukázalo množstvo noviniek, ktoré sa testujú v určitých regiónoch. Napríklad taký vyhľadávač aktuálne ponúka možnosť AI vyhľadávania len v rámci USA, no neskôr sa dostane aj do ďalších regiónov. Gmail svoju funkciu postupne prinesie aj do nášho regiónu a očakávame, že to bude v blízkej dobe. Mimo to sa AI funkcií dočká aj operačný systém Android, keďže verzia Android 14 má ponúknuť viacero nových možností.

Využijete nové AI nástroje v rámci služieb od Googlu? A na ktorú novinku sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre