Microsoft sa púšťa do priameho boja s Googlom: Vďaka integrácii AI svojho súpera pomaly dobieha!

Microsoft môže už v blízkej dobe prekonať Google. Za všetkým stojí príchod umelej inteligencie do klasických nástrojov.

Microsoft Edge
Zdroj: Microsoft

Umelá inteligencia sa stala v posledných týždňoch akýmsi všemocným nástrojom, ktorý mení náš pohľad na už známe nástroje a služby. Vďaka nástroju ChatGPT pritom klesli čísla vyhľadávania v rámci vyhľadávača Google, keďže množstvo informácií si vieme jednoducho vyhľadať zadaním dotazu pre AI. Na túto vlnu pritom pomaly nasadol aj Microsoft, ktorý za pomoci AI priniesol nové funkcie pre vyhľadávač Bing a prehliadač Edge. Tieto funkcie prilákali množstvo nových používateľov a len nedávno mohol tento gigant zaregistrovať až 100 miliónov používateľov v rámci jedného dňa. Teraz sa však dozvedáme, že predstavitelia Microsoftu majú dôvod na radosť. Produkty tejto spoločnosti sa pomaly doťahujú na Google, informuje portál andro4all.com.

Microsoft pomaly rastie v číslach, dobehne však Google?

Spoločnosti Microsoft a Google boli dávnymi rivalmi vo svete technológií. A zatiaľ čo prvá spomínaná spoločnosť dominuje najmä vo svete počítačov a spravuje operačný systém Windows, tak Google sprostredkováva používateľom systém Android či ďalšie nástroje vrátane vlastného vyhľadávača či prehliadača Chrome. Microsoft bol vždy tou spoločnosťou, ktorá používateľom priniesla Windows, v ktorom boli nainštalované nástroje ako Internet Explorer neskôr nahradený prehliadačom Edge. No ak k sebe budeme úprimní, tento prehliadač sme väčšinou využili len k tomu, aby sme si nainštalovali Chrome.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chrome Windows 7 podpora
Zdroj: Microsoft, Google

To sa môže v blízkej dobe zmeniť, pretože s prehliadačom Edge prišlo viacero zmien. Po novom vo veľkej miere pripomína populárny Chrome, z ktorého rovnako ponúka jednoduchú migráciu. Edge navyše pracuje s vyhľadávačom Bing. Ten podľa našich informácií za posledné týždne dobieha vyhľadávač Google v rámci čísel aktívnych používateľov. Vyhľadávanie v rámci Bingu v skutočnosti od februára stúplo o 15.8% a je pravdepodobné, že toto číslo bude ešte narastať.

Bing si zvyšuje svoje pôsobenie na trhu

Nikoho neprekvapí, že na konkurencii pre Bing pracuje aj Google. V pláne je predstavenie vlastného nástroja pre umelú inteligenciu, ktorý sa nazýva Bard. Bard je aktuálne v beta verzii a využívať ho môžu používatelia, ktorí sa nachádzajú vo vybraných regiónoch, teda USA a Spojené kráľovstvo. Čím dlhšie však bude Google predstavenie tohto nástroja širokej verejnosti odkladať, tým väčšiu pozíciu na trhu si bude držať Microsoft a vyhľadávač Bing. Google si totiž doteraz držal až 80-percentný podiel na trhu, čo sa pomaly mení a jeho čísla sa znižujú.

Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Bing to s integráciou umelej inteligenciu skutočne vyhral, keďže inštalácia jeho aplikácie sa za posledné obdobie zvýšila až osemkrát. Google naopak svoju pozíciu znížil. Inštalácia aplikácie totiž už nie je taká populárna a podľa štatistík sa tieto čísla dvojnásobne znížili. Microsoft má teda aktuálne našliapnuté k úspechu, ktorý sa môže do budúcna len zvyšovať.

Využívate produkty od spoločnosti Microsoft aj vy? Alebo ste stále vernými používateľmi Googlu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre