SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi má pripravovať ďalší prémiový model do svojho portfólia: Zamerať sa má na výkon a selfie kameru

Xiaomi CIVI 3 sa opäť bude orientovať na selfie kameru a môže sa stať základom pre ďalší Lite model z vlajkovej série spoločnosti.

V priebehu posledných mesiacov sme mohli sledovať predstavenie viacerých skvelých smartfónov z portfólia čínskeho Xiaomi. Čínsky gigant nám do Európy priniesol svoju vlajkovú sériu v podobe troch zariadení, ktoré vynikajú výkonom, no sústreďujú sa najmä na fotoaparáty vďaka spolupráci so spoločnosťou Leica. Len pred niekoľkými dňami však čínsky gigant odhalil aj lacnejšie modely zo série Redmi Note 12 a s istotou vieme povedať, že predstavených zariadení bude v blízkej dobe viac. Portál thetechoutlook.com nás totiž teraz informuje o tom, že spoločnosť má pracovať aj na nástupcovi telefónu určeného pre mladých používateľov. Rozprávame sa o zariadení, ktoré sa na trhu objaví pod označením CIVI 3. A jeho príchod by sme mohli vidieť aj na globálnom trhu.

Xiaomi CIVI 3 má byť nástupcom modelu 13 Lite

Minuloročná generácia telefónu z tejto série s označením CIVI 2 prišla na globálny trh pod označením Xiaomi 13 Lite. Tento model sa zameral najmä na špecifikácie, ktoré zaujímajú mladých používateľov, teda optimalizovaný výkon, kompaktná konštrukcia a najmä selfie kamera, ktorá pozostávala z dvoch snímačov. Tento smartfón sme mali možnosť otestovať aj u nás v redakcii a musíme povedať, že sa čínskemu gigantovi bezpochyby vydaril. Teraz je však na ceste jeho nástupca, ktorý má prísť na trh s označením CIVI 3.

Xiaomi 13 Lite displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Prvé informácie o tomto zariadení nám prináša známy leaker, ktorý sa označuje ako Digital Chat Station. Tento leaker svoje predpovede uverejnil na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde poukázal aj na zmenu dodávateľa čipsetov. Novinka by totiž mala vsadiť na čipset MediaTek Dimensity 8200, ktorý ponúkne dostatočný výkon a umožní spoločnosti niečo ušetriť. Mimo to máme očakávať aj lákavú konštrukciu so zakriveným displejom a rovnako aj dva selfie snímače v priestrele displeja. Hlavný fotoaparát má na zadnej strane priniesť zostavu troch snímačov, ktoré sa dizajnom budú podobať modelu OnePlus 11.

Príde novinka aj na globálny trh?

V prípade Xiaomi CIVI 3 je veľmi diskutabilné, či sa objaví aj na našom trhu. Čínsky gigant totiž prvú generáciu smartfónov zo série CIVI do Európy nepriniesol, no druhá generácia sa stala základom práve pre Lite verziu tohtoročnej vlajkovej série. Predstavenie nového zariadenia by však malo prebehnúť až o niekoľko mesiacov, čím by dokázalo neskôr nahradiť na čínskom trhu práve CIVI 2.

Xiaomi 13 Lite titulná
Zdroj: Vosveteit.sk

Je celkom pravdepodobné, že by model s označením CIVI 3 zavítal aj na globálny trh opäť vo vlajkovej sérii, teda ako Xiaomi 14 Lite. Zatiaľ však nechceme predbiehať a na oficiálne informácie si ešte chvíľku počkáme. V každom prípade vieme, že pôjde o dostupný model pre mladých používateľov. Jeho prioritou budú selfie kamery a taktiež elegantný a lákavý dizajn.

Pozdáva sa vám tohtoročný Xiaomi 13 Lite? A myslíte si, že by CIVI 3 mohol byť základom pre ďalší Lite model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close