Samsung začal s testami Androidu 14: Toto budú prvé modely, ktoré získajú aktualizáciu

Android 14 sa začína testovať v prvých telefónoch od Samsungu. Pozrite sa, o ktoré modely v tomto prípade pôjde.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Operačný systém Android 14 sa postupne dostáva medzi prvých výrobcov, ktorí začínajú testovať a pripravovať túto verziu systému pre svoje zariadenia. Cieľom výrobcov smartfónov je dnes optimalizovať nový Android k tomu, aby jeho príchod do telefónov bol rýchly, efektívny, no hlavne bez chýb. Pri nesprávnej príprave výrobcov sa totiž jednoducho môže stať, že veľká aktualizácia so sebou prinesie aj viaceré problémy a telefóny tak nebudú pracovať správne, v horšom prípade sa úplne znefunkčnia. Na príprave príchodu najnovšieho Androidu už začal pracovať aj juhokórejský výrobca smartfónov, ktorým je Samsung. Práve Samsung je jedným z výrobcov, ktorí sú známi kvalitnými aktualizáciami. A ako nás informuje portál andro4all.com, prvé modely sa už pre príchod nového Andoridu optimalizujú.

Samsung pracuje na optimalizácii systému Android 14

Najbližšia veľká aktualizácia Androidu pre smartfóny akéhokoľvek výrobcu by mala prísť už koncom tohto roka. Bude ňou aktualizácia na najnovší Android 14, ktorý sa interne prezýva aj ako Upside Down Cake, teda obrátený koláč. Samsung túto aktualizáciu skúsi vykonať pre čo najväčšie množstvo smartfónov rýchlym tempom a pokúsi sa prekonať aj minuloročné tempo pri nasádzaní Androidu 13. Všetky kompatibilné modely totiž výrobca stihol aktualizovať v priebehu len niekoľkých týždňov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktuálne sa ale dozvedáme, ktoré smartfóny by mohli svoju aktualizáciu zaregistrovať ako prvé. Samsung už začal interné testy systému postavenom práve na verzii Android 14 pre päť modelov, medzi ktorými nájdeme najmä posledné vlajkové lode. Aktualizáciu teda prednostne získajú modely ako Samsung Galaxy S23, resp. Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Okrem nich však svoju aktualizáciu získajú v prvej vlne aj posledné „skladačky“ z radu Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Ďalšia generácia skladateľných modelov by aktualizáciu mala získať o pár dní neskôr, nakoľko ešte nie sú predstavené a Samsung nestihne vykonať testy s predstihom.

Po boku Androidu príde aj nová verzia One UI

Veľkú aktualizáciu Androidu by mala doplniť aj nová verzia nadstavby One UI, teraz vo verzii 6.0. Android 14, ktorý príde koncom tohto roka teda doplní aj One UI 6.0 s viacerými zmenami, ktoré zatiaľ Samsung nešpecifikoval. Veríme ale, že výrobca opäť zapracoval na funkciách pre zvýšenú bezpečnosť zariadenia a súkromia používateľov. Bližšie informácie k aktualizácii by sme sa mali dozvedieť už v najbližších mesiacoch. Aj v prípade nadstavby One UI 6.0 však platí, že príde do vyššie spomenutých modelov prednostne. Vzhľadom k aktualizačnej politike Samsungu ale očakávame, že celý priebeh aktualizácií pre kompatibilné modely prebehne počas pár týždňov.

Očakávate aktualizáciu na Android 14 vo svojom smartfóne aj vy? A patríte medzi používateľov smartfónov od Samsungu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre