Google sprístupňuje možnosť integrácie hlasového asistenta do Google Máp pre ďalších používateľov

Google začal uvoľňovať možnosť integrácie hlasového asistenta do služby Google Máp. Funkcia je zatiaľ dostupnou pre obmedzený počet používateľov.

Google Mapy integracia Google asistenta
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Asistent plynúcim časom získava čoraz viac funkcií, vďaka čomu postupne rastie jeho popularita. Služba ako taká, je populárnou aj v našom regióne, hoci nie je plne optimalizovanou pre náš región. V nedávnej minulosti funkcia bola integrovanou aj do Google Máp vo vybraných regiónoch sveta. Najnovšie spoločnosť začala distribuovať funkciu pre ďalšie regióny. Hoci medzi podporovanými regiónmi Slovensko oficiálne aktuálne nie je, tak aj napriek tomu sa nám služba ponúkla a to hneď na niekoľkých zariadeniach.

Google asistent integracia do google map
Zdroj: Vosveteit.sk

Musíme však hneď na začiatku povedať, že funkcia je  s najväčšou pravdepodobnosťou dostupnou len pre obmedzený počet používateľov. Dôvodom prečo si to myslíme je, že funkciu sa nám plne podarilo integrovať len na niekoľkých zariadeniach s rôznymi účtami, hoci podľa stránok podpory spoločnosti, by mala byť kompatibilnou so všetkými nami skúšanými smartfónmi. Rovnako prichádza do úvahy, že funkcia je uvoľňovanou postupne a v priebehu nasledujúcich dní, bude dostupnou pre viac používateľov. Ak patríte medzi používateľov, pre ktorých je už funkcia dostupnou, tak by sme vám chceli ukázať, ako si môžete prepojiť Google Asistenta spolu s Google Mapami.

Prepojte si Google Asistenta spolu s Google Mapami

Samotné prepojenie týchto dvoch služieb je veľmi jednoduché a určite ho odporúčame všetkým aktívnym šoférom, ktorí ovládajú aspoň jeden zo svetových jazykov. Poďme sa pozrieť na postup, ako na to.

„Pomocou Asistenta Google môžete počas šoférovania vyhľadávať informácie a vykonávať rozličné akcie. Položte mu otázky a povedzte, čo má v Mapách Google robiť, aby ste sa vy mohli sústrediť na cestu.“ píše Google na stránkach podpory.

Otvorte si aplikácia Google a potom zvoľte položku viac.  Následne otvorte Nastavenia aplikácie. V ďalšom kroku zvoľte možnosť Asistent Google.

Teraz sa vám otvorí ponuka Nastavení hlasového asistenta Google. Buď pomocou funkcie vyhľadania, alebo pomocou rolovania nastaveniami nižšie, dohľadajte položku „Transportation“ (Preprava). Vedľa tejto položky uvidíte ikonu auta. Potom, ako otvoríte tieto nastavenia, tak opäť zrolujte ponuku, tentokrát úplne na spodok, kde nájdete Režim v aute. Otvorte túto sekciu a zapnite si Režim v aute.  Rovnako vám dávame do pozornosti, že aby ste funkciu mohli plne využívať, tak je potrebné mať nastavené rozpoznávanie hlasu. V tomto prípade je však potrebné ovládať aspoň jeden zo svetových jazykov.

Hotovo. Teraz keď nastavíte navigáciu do cieľa v aplikácii Mapy prostredníctvom auta, tak budete mať dostupného hlasového asistenta Google. Prostredníctvom neho budete môcť napríklad prijímať, alebo odmietať hovory, upravovať trasu navigovania, pracovať s hudobným prehrávačom a podobne. Všetko je pritom možné pomocou hlasových povelov.

Ak by vás zaujímali jednotlivé príkazy, ktoré môžete použiť v súvislosti s touto službou, tak vám dávame do pozornosti stránku podpory spoločnosti, kde nájdete kompletný zoznam dostupných hlasových povelov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre