Facebook prepája Instagram Direct a Messenger. Čo sa pre používateľov týchto platforiem mení?

Okrem prepojenia možnosti komunikácie naprieč aplikáciami, pribudli aj nové funkcie

Facebook prepaja Instagram Direct a Messenger (1)
Zdroj: Facebook

Spoločnosť Facebook v priebehu včerajšieho dňa oficiálne predstavila novú možnosť komunikácie pre používateľov služby Instagram a Messenger.

Integrácia Messengeru do služby Direct

V druhej polovici augusta sme písali o tom, že Facebook začal s aktívnym testovaním funkcie, o ktorej už dlhšiu dobu hovorí. Reč bola konkrétne o prepojení služieb Direct (pozn. redakcie: chatovacia platforma Instagramu) a aplikácii Messenger, ktorú dobre poznajú všetci používatelia najväčšej sociálnej siete. Tak sa teraz aj deje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook prepaja instagram direct a messenger
Zdroj: Facebook

„Dnes oznamujeme aktualizáciu instagramových DM, kde zavádzame nové prostredia Messenger aplikácie. Správy prešli dlhou cestou, odkedy sme ich prvýkrát priniesli na Instagram. Skúmali sme, ako by sa mali správy rozvíjať, keď budeme rásť. Len v rámci rodiny aplikácií na Facebooku ľudia denne posielajú viac ako 100 miliárd správ svojim priateľom a rodine. V dnešnej dobe sa spoliehame na videohovory, aby sme sa stretávali s priateľmi, posielame meme obrázky a súbory GIF, aby sme komunikovali, čo si skutočne myslíme (ale nie vždy to môžeme povedať), a zdieľame vtipné fotografie a hlasové poznámky, aby sme zostali v kontakte. Ľudia dnes komunikujú v súkromných priestoroch viac ako kedykoľvek predtým…“ spoločnosť Facebook ďalej dopĺňa: „Preto prepájame prostredie Messengeru a Instagramu, aby sme do Instagramu priniesli niektoré z najlepších funkcií Messengeru…“

Facebook ďalej dodáva, že pridáva aj niekoľko ďalších funkcionalít vrátane nových nálepiek, či emoji. Používatelia tiež budú môcť sledovať trendové videá počas video hovorov. Zároveň Facebook hovorí aj o novom móde „Vanish mode“, v rámci ktorého je možné nastaviť, aby odoslané správy automaticky zmizli potom, ako ich adresát prečíta.

Mimochodom jedným z dlhodobých plánov spoločnosti je prepojiť komunikačné platformy WhatsApp, Direct a Messenger v „jednu službu“. V praxi by to malo vyzerať tak, že bude jedno, akú službu využívate,  z jednej aplikácie budete môcť komunikovať s používateľom, ktorý využíva ľubovoľnú platformu z vyššie spomínaných komunikačných kanálov.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: To be announced
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre