Dynamic Island od Apple si môžete vykasať už aj na Androide. Poslúži vám k tomu táto aplikácia!

Zapáčil sa vám nový Dynamic Island od Apple pre iPhone 14? Vyskúšajte si ho hneď teraz pomocou tejto šikovnej aplikácie.

dynamic island android
Zdroj: Apple, Google

Pár dní dozadu sa konal Apple event, na ktorom boli okrem iného predstavené aj nové modely iPhone 14. Tie priniesli mnoho zmien najmä v softvéri, ktorý v sebe obsahuje nový Dynamic Island. Riešenie, ktoré má využiť aj hornú časť displeja, ktorá obsahuje výrez na senzory a fotoaparát, mnohí prijali s nadšením. No až fungovanie v praxi ukáže, ako veľmi je efektívny tento nový ostrov. Ak sa vám toto riešenie páči, prípadne ste iba zvedavý, ako to funguje, tak si ho môžete vyskúšať na svojom Android smartfóne a to už hneď teraz. Na informáciu upozornil web androidphoria.com.

Nainštalujte si nový Dynamic Island

Operačný systém Android je známy svojou otvorenosťou a preto bolo len otázkou času, kedy sa táto šikovná funkcionalita z dielne Apple objaví aj na tomto operačnom systéme. Takáto aplikácia už ale existuje dlhšiu dobu a nazýva sa Edge Mask. Táto aplikácia ale ponúka ešte o čosi viac, pretože umožňuje nastavenie rôznych vzhľadov notifikačnej bubliny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
EDGE MASK
EDGE MASK
Developer: uno.kim
Price: Free

Po nainštalovaní aplikácie udeľte všetky potrebné povolenia, o ktoré vás aplikácia v jej hornej časti žiada. Tieto povolenia treba udeliť manuálne, pretože ide o zobrazovanie notifikácií cez iné aplikácie. Po splnení všetkých podmienok vám následne aplikácia vypíše oznam OK. Vtedy budete vedieť, že je všetko pripravené a môžete si upraviť vzhľad notifikačnej bubliny.

Následne sa už vieme presunúť k nastavovaniu samotného Dynamic Islandu. Prejdite do sekcie Message. V tejto sekcii si viete vybrať z viacerých vzorov tohto plávajúceho okna.

edge mask 1
Zdroj: vosveteit.sk

Vyskúšať si viete samozrejme všetky, no Dynamic Island od Applu sa najviac podobá Samsung message style. Zapnutím prepínača aktivujete tento vzor. Naľavo od prepínača sa nachádza logo nastavení, v ktorom si viete tento štýl ešte o čosi viac upraviť. Možná je zmena farby pozadia či textu správy. Pozmeniť môžete taktiež rozostup od okrajov displeja zapnutím možnosti Margin. To vám ponúkne ďalšie možnosti, kde si posunutím viete nastaviť tieto okraje.

edge mask 2
Zdroj: vosveteit.sk

Aplikácia ale nie je určená iba na vytvorenie Dynamic Islandu. Určite sa v nej porozhliadnite. Môžete si totiž omnoho viac vylepšiť zobrazovanie vašich notifikácií. Za spomienku stojí napríklad farebné svetlo, ktoré sa zobrazí okolo priestrelu na selfie kameru v prípade novej notifikácie.

V rámci  nastavení aplikácie ešte zapnite na úvodnej obrazovke funkciu blocking the system heads-up, aby ste predišli duplikovaniu upozornení.

Pevne veríme, že sa vám táto aplikácia zapáči a pomôže vám s prispôsobením prostredia vášho smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre