Do Google Máp pre Android sa vráti stará funkcia, ktorá bola v minulosti odstránená. Uvítate ju?

Google prekopáva Mapy. Pridáva „staro-novú“ funkciu.

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledné dni sa okolo aplikácie Google Mapy roztrhlo vrece s novými funkciami. Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Google oznámila, že zavádza do aplikácie tri novinky. Išlo konkrétne o navigáciu v priestoroch, ako je letisko, autobusové stanice a podobne, potom o funkciu zobrazenia počasia a kontroly ovzdušia a do tretice o funkciu, ktorá má vybrať tú najviac ekologickejšiu cestu.

Nejde však o jediné funkcie, ktoré zavítajú do Google Máp v týchto dňoch. Najnovšie, komunitný manažér aplikácie prostredníctvom stránok podpory spoločnosti  odhalil ďalšiu funkciu, ktorú nájdeme v najnovšej verzii aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Do Google Máp sa vracia kompas

Kompas v aplikácii Mapy pre Android bol v minulosti dostupný. Neskôr však v roku 2019 bol odstránený. Cieľom spoločnosti bolo, čo najviac „vyčistiť“ priestor obrazovky, aby zostalo čo najviac miesta pre mapu a ďalšie prvky. Najnovšie však Shweta, komunitný manažér Google Máp, hlási, že v aplikácií by sa už čoskoro mal objaviť kompas.

„Ahoj všetci, chceli ste to a my sme vás vypočuli! S radosťou oznamujeme návrat kompasu do Máp pre Android. Kompas bol odstránený z Máp pre Android začiatkom roka 2019 v snahe vyčistiť obrazovku Navigácia, ale z dôvodu drvivej podpory je späť! Ak na navigáciu do cieľa použijete Mapy v systéme Android, kompas bude opäť označený ako jeden z widgetov na pravej strane obrazovky. Pri otáčaní bude červená šípka označovať, ktorým smerom je sever.“

Google Mapy kompas
Zdroj: Google

Manažér aplikácie v publikovanej správe ďalej píše, že kompas bude dostupný od verzie aplikácie 10.62 a to pre všetkých vrátane globálneho trhu. V prípade iOS používateľov, kompas nebol v minulosti odstránený a preto sa pre používateľov tohto OS nič nemení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre