ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Do Android smartfónov postupne prichádza funkcia pre lepšie zabezpečenie správ: Evidujete ju aj vy?

Komunikácie v Android smartfónoch budú o niečo bezpečnejšie. Novú funkciu budete môcť čoskoro evidovať v smartfónoch aj vy.

Šifrovanie správ je dnes takmer samozrejmosťou pre viaceré služby. Najznámejšími službami, ktoré aktuálne dokážu šifrovať správy, sú služby ako WhatsApp, Signal či dokonca Messenger od Facebooku. Pri niektorých službách si však musíme skontrolovať, či je šifrovanie aktívne a teda či je bezpečnosť našich konverzácií zaistená. Používatelia Android smartfónov však môžu rovnako využívať službu Správy, ktorá slúži pre komunikáciu prostredníctvom SMS či novších RCS správ. A práve tejto aplikácie sa bude týkať zvýšenie bezpečnosti konverzácií, na čo nás upozornil portál chromeunboxed.com. Ak túto aplikáciu využívate aj vy, určite by ste mali spozornieť.

Správy pre Android smartfóny čaká výrazné vylepšenie

V prípade, že využívate aplikáciu Správy od spoločnosti Google, pravdepodobne ste si všimli, že disponuje End-To-End šifrovaním. Toto šifrovanie je pritom k dispozícii pre RCS správy, teda novší štandard pre bohatú textovú a multimediálnu komunikáciu. End-To-End šifrovanie pritom mohli používatelia doteraz využívať len pri klasických konverzáciách s jednou osobou, nakoľko šifrovanie pre viacero zariadení je pomerne komplikované. Android smartfóny sa však už čoskoro majú dočkať vylepšenia, ktoré zabezpečí bežné konverzácie medzi používateľmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
SMS Spravy_aplikacia Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácia Správy od spoločnosti Google tak bude disponovať End-To-End šifrovaním aj pre skupinové správy, ktoré sú v rámci tejto služby k dispozícii. Takéto šifrovanie zabezpečí, že sa k správam nedostane nikto, kto nie je súčasťou takejto konverzácie. Správy sa totiž šifrujú kľúčom, ktorý budú mať len účastníci konverzácií na jednom zariadení. Ak by ste však chceli v rámci Android smartfónov takéto šifrovanie využívať, museli by ste začať využívať RCS štandard, ak ho doteraz nevyužívate.

Funkcia postupne prichádza medzi používateľov

Ak patríte medzi používateľov aplikácie Správy od Google, novú možnosť šifrovania skupinových konverzácií ste mohli zaregistrovať už aj vy. Nie každý však už novou funkciou End-To-End šifrovania pre skupinové konverzácie v Android smartfónoch eviduje. Postupne však funkcia prichádza medzi viacerých používateľov, ktorí sa s tým podelili aj na sociálnych sieťach ako je Twitter. Nižšie sa môžete pozrieť na jeden príspevok, ktorý sa rovnako týka tejto možnosti šifrovania.

Rovnakú funkciu End-To-End šifrovania pre smartfóny a skupinové konverzácie dnes už ponúkajú aj konkurenčné služby ako napríklad WhatsApp. V prípade aplikácie Správy od Googlu však ide o výrazné vylepšenie najmä preto, lebo ju nájdeme v takmer každom Android smartfóne. Ide o preferovanú aplikáciu pre posielanie správ, ktorá sa stále vylepšuje. A príchod možnosti šifrovania skupinových konverzácií je tomu skvelým príkladom.

Využívate aplikáciu Správy od Googlu pre posielanie správ? A využívate SMS správy alebo novšie RCS správy s chatovými funkciami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close