Ako môžete zdieľať vašu polohu v reálnom čase s druhou osobou cez Google Mapy?

Funkcia zdieľania polohy si nájde využitie v mnohých situáciách.

Google Mapy zdielanie polohy
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Google Mapy sú v súčasnosti jednou z najpopulárnejších navigácií na svete. Okrem toho ponúkajú aj viacero užitočných funkcionalít, od vyhľadávania dopravných spojov vo vybraných mestách, cez informácie o dopravnej situácii, až po oznámenia od lokálnych firiem v rámci sekcie novinky. Tých funkcií je však výrazne viac. Jednou z nich je aj možnosť zdieľania polohy v reálnom čase, ktorá nájde využitie vo viacerých situáciách. Ako je však možné túto funkciu zapnúť a ako vlastne funguje? Dozviete sa nižšie.

Ako je možné zdieľať vašu polohu s treťou osobou?

Funkcia zdieľania polohy je šikovným pomocníkom, napríklad keď ste v novom prostredí a máte sa s niekým stretnúť. Pomocou tejto funkcie môžete byť totiž k danej osobe navigovaný aplikáciou. Rovnako ide o funkciu, ktorá si nájde využitie v situáciách, kedy chcete, aby niekto vedel, kde sa nachádzate, aby ste sa cítili bezpečnejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkciu samu o sebe je možné zapnúť pomocou nasledovnej cesty. Kliknite si na ikonu vášho profilu. Následne kliknite na možnosť „zdieľanie polohy“. Následne vás aplikácia upozorní na to, ako funkcia funguje v praxi.

Ďalej, ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia automaticky deteguje vašu polohu. Vy potom budete mať možnosť upraviť dobu zdieľania polohy. Napríklad na jednu hodinu, dve hodiny, alebo do konkrétneho času, prípadne kým funkciu nevypnete. Potom môžete vašu polohu zdieľať s ľubovoľným kontaktom.

Zdielanie polohy_Google Mapy_navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako vidí vašu polohu druhá strana?

Kontakt s ktorým zdieľate polohu, uvidí kde sa nachádzate priamo v rozhraní aplikácie Google Mapy tak, ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Okrem iného po kliknutí na vašu profilovú fotografiu, uvidí stav batérie vášho zariadenia a rovnako bude mať možnosť zvoliť, aby ho aplikácia k vám navigovala.

Zdielane polohy_google mapy_navod_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň treba dodať, že používateľ, s ktorým ste zdieľali svoju polohu, bude o tom informovaný aj e-mailom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre