APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Google robí komunikáciu cez aplikáciu Správy skutočne súkromnou! Uvoľňuje funkciu End-to-end šifrovania

Google začal distribuovať funkciu End-to-end šifrovania pre aplikáciu Správy. Aktívnou je automaticky za podmienky, že četujete cez RCS typ správ.

Aplikácia Správy od spoločnosti Google, ktorá slúži najmä na odosielanie SMS, či na četovanie, dostáva dlho žiadanú funkciu. Ešte v novembri minulého roka spoločnosť Google prezradila, že začína s aktívnym testovaním funkcie End-to-End šifrovanie pre aplikáciu Správy. Funkcia bola v tom čase dostupnou výlučne pre časť BETA testerov aplikácie. To sa však najnovšie mení. Google začína s distribúciou tejto funkcie pre širokú verejnosť. Na tému upozorňuje portál 9to5google.

Google uvoľňuje funkciu End-to-end šifrovanie pre aplikáciu Správy 

Funkcia End-to-end šifrovania slúži na šifrovanie komunikácie tak, aby k nej nemohli pristupovať tretie strany. Doposiaľ bola táto funkcia dostupnou najmä pre četovacie aplikácie ako WhatsApp, Signal, Telegram a ďalšie. Najnovšie ju Google uvoľňuje aj pre aplikáciu Správy. 

Rovnako treba dodať, že na to, aby funkcia bola aktívnou, tak používatelia musia medzi sebou komunikovať prostredníctvom RCS štandardu. Ide o relatívne nový typ správ, ktorý ponúka bohatšiu formu komunikácie. V prípade, ak by ste si chceli skontrolovať, či máte tento nový formát komunikácie aktívnym, tak si otvorte aplikáciu Správy. Následne prostredníctvom troch zvislých bodiek otvorte Nastavenia a potom zvoľte možnosť Četové funkcie. V prípade, ak vidíte stav „Pripojené“, tak funkciu máte aktívnu. Rovnako treba dodať, že túto funkciu musí mať aktivovanú aj druhá strana, s ktorou komunikujete, aby fungovalo šifrovanie správ.

RCS Spravy_ako skontrolovat dostupnost funkcie_3
Zdroj: Vosveteit.sk
Messages
Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

V prípade, ak máte vy, ako aj druhá strana aktivované RCS správy, tak potom komunikácia pomocou End-to-end šifrovania je prednastavenou ako zapnutá. Platí to ako pre existujúce, tak aj pre nové konverzácie. V prípade, ak je táto funkcia aktívnou, tak by ste mali v konverzácii pri ikone odoslania vidieť malý zámok, viď snímku obrazovky nižšie.

End-to-end sifrovanie_Google Spravy
Zdroj: Google

Pevne veríme, že funkciu oceníte a budete ju aktívne využívať.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close