SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Ďalších 6 Xiaomi smartfónov dostane v dohľadnej dobe HyperOS. Je na zozname aj váš telefón?

Ďalšie smartfóny z kuchyne Xiaomi by mali dostať HyperOS v dohľadnej dobe.

HyperOS bol predstavený spoločnosťou Xiaomi ešte 26. októbra. 2023. Medzičasom Xiaomi uvoľnilo nadstavbu pre viacero modelov smartfónov v domácej Číne a nedávno začal technologický gigant sprístupňovať novú verziu nadstavby aj pre používateľov na globálnom trhu. Teraz sa ale dozvedáme, že ďalších 6 smartfónov dostane aktualizáciu s HyperOS v dohľadnej dobe. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o nadstavbu nad Androidom, ktorou Xiaomi nahrádza MIUI.

HyperOS je podľa slov Xiaomi nielen rýchlejší, ale zaberá na úložisku aj menej priestoru. Rovnako treba spomenúť, že ide o systém, ktorý je navrhnutý tak, aby plynulejšie komunikoval s ďalšími zariadeniami z kuchyne spoločnosti. Okrem toho ponúka nové grafické prvky, rýchlejšie aktualizácie a prepracovanejší systém zabezpečenia. Samozrejme, toto je len pozlátko noviniek, ktorými spoločnosť vylepšuje svoje zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

HyperOS mieri na ďalšie smartfóne

Pravdepodobne sa už pýtate, o aké zariadenia ide a či je aj váš smartfón na zozname. Ešte predtým, ako prejdeme k samotným zariadeniam, tak je dobre vedieť, že ide o staršie zariadenia, na ktoré mieri HyperOS.

Nová verzia nadstavby bude ale bežať nad Androidom 13. Ak ste sa tešili na Android 14, tak vás budeme musieť sklamať. Najnovšiu verziu Androidu nečakajte, bohužiaľ. Jedinou výnimkou je len smartfón POCO F4 GT.

Prejdime ale k samotnýcm zariadeniam, ktoré Xiaomi plánuje čoskoro aktualizovať. Ide o smartfóny POCO F4 GT, POCO F3 (Redmi K40), Xiaomi 12X, Redmi Note 12 Pro 4G, Redmi Note 11 Pro+ 5G a Redmi Note 11, prezrádza portál xiaomiui.net, ktorý na tému upozornil. Čísla zostavení OS si môžete pozrieť nižšie.

  • POCO F4 GT: OS1.0.1.0.ULJCNXM
  • Xiaomi 12X: OS1.0.2.0.TLDCNXM
  • Redmi Note 12 Pro 4G: OS1.0.2.0.THGMIXM
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G: OS1.0.1.0.TKTCNXM
  • Redmi Note 11: OS1.0.1.0.TGCMIXM
  • POCO F3 (Redmi K40): OS1.0.2.0.TKHCNXM

Očakáva sa, že v našom regióne dostane aktualizáciu ako prvé zariadenie POCO F4 GT a v tesnej nadväznosti aj Redmi Note 12 Pro 4G. V priebehu úvodu nasledujúceho mesiaca by mali dostať HyperOS zariadenia s čipom Snapdragon 870. Neskôr budú nasledovať aj ďalšie modely, pre ktoré sa očakáva update v druhej polovici februára. Ako sme už ale vyššie v článku spomínali, Android 14 na tieto zariadenia nepríde s výnimkou telefónu F4 GT.

V súvislosti s aktualizáciou telefónov Xiaomi, nám dovoľte, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme smartfónov, ktoré už bohužiaľ stratili softvérovú podporu. Stalo sa tak len nedávno. Ide celkovo o 12 modelov telefónov. Ak vás zaujíma, či váš smartfón dostane neskôr HyperOS, tak vám dávame do pozornosti aplikáciu MIUI Downloader & HyperOS, cez ktorú to môžete zistiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close