Táto jachta má byť odpoveďou na negatívne dopady klimatických zmien. Ako už asi tušíte tak určená je len pre horných 10%

arka dom na vode
Zdroj: Arkup via Futurism.com

Meniaca sa klíma čoraz viac negatívne dopadá na naše životy. Extrémne výkyvy počasia sú čoraz bežnejšie a ak nezmeníme naše správanie tak lepšie to už nebude.

Spoločnosť Arkup, o ktorej sme mohli prvýkrát počuť v minulom roku prišla s riešením ako sa vyhnúť negatívnym dopadom klímy. Problémom však je, že ich riešenie uvíta len horných „10%“. Vyvinuli totiž plávajúci dom, ktorý je sebestačný. Jeho cena je 5,5 milióna dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Strecha tohto plávajúceho domu ponúka plochu o rozlohe 214 m2,  , ktorá je pokrytá solárnymi panelmi zabezpečujúcimi zdroj elektrickej energie slúžiaci na napájanie jednotlivých častí lodí, vrátane pohonu. Okrem toho je loď vybavená systémom zberu dažďovej vody, ktorú dokáže následne spracovávať a zároveň sa chváli vysokou stabilitou schopnou odolať víchrici 4. kategórie.   

Ako môžete vyššie v Tweete spoločnosti vidieť tak jachta sa javí ako luxusný dom najvyššieho štandardu. Jej úžitková plocha je približne 240 m2 . Bohužiaľ sa tento luxus odzrkadlil na cene, ktorá ako sme vyššie spomínali je len pre horných 10%.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre