ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Android Auto dostáva nové aplikácie a vylepšenia. Google oznámil viacero noviniek

Google oznámil viacero noviniek pre Android Auto. Pribudli napríklad aplikácie, ako je Zoom, Prime Video a ďalšie. Pozrite sa na prehľad tých najdôležitejších noviniek.

Android Auto je jednou z najpoužívanejších funkcií telefónov, ktoré používame počas jazdy autom. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o nástroj, ktorý umožňuje premeniť obrazovku v aute na multimediálne centrum, pomocou ktorého možno komfortne ovládať viacero funkcií smartfónu.

Za vývojom tejto služby stojí spoločnosť Google, ktorá pred malými chvíľami oznámila príchod viacerých vylepšení vrátane aplikácií. Poďme sa nižšie pozrieť na prehľad toho najzaujímavejšie, čo si pre nás gigant prichystal.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google predstavil pre Android Auto nové aplikácie a funkcie

Prvou novinkou, ktorú gigant oznámil, je dostupnosť služieb Webex by Cisco a Zoom. Ide o služby, pomocou ktorých sa môžete pripojiť ku konferenčným hovorom.

„Pred rokmi schopnosť priamo z auta prijímať telefonické hovory zmenila spôsob, akým komunikujeme na cestách. Teraz ideme ďalej a umožňujeme vám jednoducho a bezpečne sa pripojiť k plánovaným schôdzkam a konferenčným hovorom z obrazovky vášho auta, takže nebudete musieť hľadať telefón.“ , hovorí Google.

Google hovorí, že život nie je ale len o práci. Preto pokračuje v rozširovaní videoaplikácií. Do vybraných automobilov zavíta aplikácia Prime Video, ktorú už dnes možno stiahnuť z Obchodu Play. No druhým dychom je potrebné uviesť, že aktuálne nie je dostupnou pre všetky automobily, ale len pre časť. Ide o vozidlá značiek Renault, Polestar a Volvo Cars. No Google dopĺňa, že aplikácia bude neskôr dostupnou aj pre ďalšie značky.

„Či už čakáte na odchod do školy alebo dobíjate auto, teraz môžete dohnať svoj obľúbený obsah vrátane série ocenenej cenou Emmy „The Marvelous Mrs. Maisel“, hitov ako „AIR“, „Creed III“, „ The Boys“ a „The Summer I Turned Pretty“ a ďalšie.“

Pribudol aj prehliadač Vivaldi a populárna aplikácia na predpoveď počasia

Toto ale nie sú všetky novinky, s ktorými sa môžeme v stretnúť v najnovšej verzii Android Auto. Pribudol aj prehliadač Vivaldi.

„Vivaldi, internetový prehliadač založený na prehliadači Chromium, ktorý je už k dispozícii v niektorých autách ako samostatná aplikácia, sa od dnešného dňa dostal aj do Google Play pre Android Auto.“, hovorí gigant.

Spoločnosť sprístupnila aj ďalšie aplikácie, ktoré využijete počas jazdy autom. Google sľubuje, že vás už neprekvapí počasie. Dôvodom je aplikácia Weather Channel, ktorá by mala byť čoskoro dostupnou pre Android Auto. Čerešničkou na torte je, že vodiči budú mať k dispozícii funkciu, ktorá ich bude informovať o počasí na ceste, ktoré ich čaká. Ide o funkciu „Trip View“.

android auto aplikacia Weather Channel
Zdroj: Google

Digitálny kľúč je dostupný pre ďalšie automobily

Google tiež oznámil, že rozširuje podporu digitálnych kľúčov od auta. Pomocou tejto funkcie môžu majitelia vybraných automobilov odomykať, zamykať či naštartovať auto za pomoci smartfónu. Tento digitálny kľúč spoločnosť okrem iného umožňuje aj zdieľať s rodinou či priateľmi v systéme Android a iOS.

„Podpora digitálnych kľúčov od auta je už dostupná v niekoľkých európskych krajinách a teraz sa sprístupňuje na vybraných modeloch Hyundai, Genesis a Kia v USA, Kanade a Kórei pre vodičov s kompatibilnými zariadeniami Pixel a Samsung, ako sú Pixel 7 Pro a Samsung S23+.“

Google ďalej dopĺňa, že túto funkciu bude rozširovať neskôr aj pre ďalšie oblasti a zariadenia.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close