ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 sa zrejme ešte v tomto roku dočká tzv. bodovej aktualizácie. O čo vlastne ide?

Najnovšiu verziu Androidu 12 už čoskoro uvidíme na prvých bežných zariadeniach. Na jeseň sa však zrejme dočkáme ďalšej veľkej aktualizácie.

Vývojári spoločnosti Google zrejme plánujú ešte v tomto roku siahnuť po ďalšej tzv. bodovej aktualizácii (point update) mobilného operačného systému Android. Najnovšia verzia operačného systému Android 12 sa totižto v priebehu niekoľkých týždňov dočká veľkej aktualizácie, ktorá si vynúti zmenu označenia systémovej verzie na Android 12.1. Vývojári sa ku takémuto kroku zrejme prichýlia po 4 rokoch, keďže podobný scenár nastal aj v prípade operačného systému Android 8.0 Oreo, ktorý neskôr nahradila verzia Android 8.1, informuje zahraničný portál XDA-Developers.com.

Dočkáme sa po rokoch ďalšej bodovej aktualizácie Androidu?

Do obehu sa už v týchto dňoch dostáva finálna, v poradí piata beta verzia nového operačného systému Android 12. Ide o poslednú testovaciu verziu pred oficiálnym spustení distribúcie stabilnej verzie, ktorá sa na prvé smartfóny dostane už v nasledujúcich týždňoch. Ešte pred samotným zverejnením finálnej beta verzie bolo vývojárom odporúčané aktualizovať svoje API na level 31, ktoré korešpondujú s očakávanou verziou Androidu 12. Zvýšenie API levelu o jeden stupeň je v prípade novej verzie Android už roky zabehnutou praxou. Logicky tak väčšina vývojárov očakávala, že nasledujúce API s levelom 32 budú určené pre ďalšiu verziu Android 13 Tiramisu, ktorá príde až na budúci rok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne sa však v éteri začali objavovať prvé náznaky toho, že API level 32 prídu omnoho skôr a vývojári sa na ne budú musieť pripraviť v obrovskom predstihu. Viaceré dôkazy totižto poukazujú na to, že očakávané API level 32 prislúchajú špeciálnej verzii Android 12 „sc-v2“ a nie spomínanému Androidu 13. Mohlo by sa jednať práve o možnú bodovú aktualizáciu, ktorá by z pohľadu používateľov zmenila označenie verzie na Android 12.1. Stále je však v hre aj možné zvýšenie API levelu bez nutného zvýšenia označenia verzie Androidu.

Android 12 príde so zásadnými dizajnovými zmenami

Android 12_novy dizajn
Zdroj: YouTube (Android)

Momentálne je tak všetko otvorené a zatiaľ nie sú známe presné plány vývojárov spoločnosti Google. To však nemení nič na tom, že sprístupnenie nového Androidu 12 najmä pre tohtoročné vlajkové smartfóny je za rohom a môžeme ho očakávať už v nasledujúcich týždňoch. Ak ešte nevieš o novinkách, ktoré prinesie najnovší Android 12, určite neprehliadni jeden z našich starších článkov práve na túto tému.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close