AKTUÁLNE: Hackeri tvrdia, že hackli najväčšieho poskytovateľa webhostingových služieb na Slovensku

Na Dark Webe sa objavil inzerát, ktorý ponúka na predaj databázu najväčšieho poskytovateľa webhostingových služieb na Slovensku.

Anonymous aktualna tema_uvodny
Zdroj: Luther.M.E. Bottrill / Unsplash, úprava Vosveteit.sk

AKTUALIZOVANÉ (7.7.2024 20:27): Spoločnosť sa nám medzičasom vyjadrila k vzniknutej situácii ohľadne údajného úniku dát. Vyjadrenie spoločnosti nájdete v tomto článku. Našťastie ale, nedošlo k úniku dát zo serverov spoločnosti. Databáza, ku ktorej sa hackeri dostali, patrí podľa všetkého jednému zo zákazníkov spoločnosti.

Pôvodný článok si môžeš prečítať nižšie v nezmennej podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pomerne často prinášame novinky o rôznych kybernetických hrozbách. Najčastejšie to na nás útočníci skúšajú cez rôzne podvodné e-maily, SMS správy či hovory a mohlo by sa zdať, že sa úspešné vyhýbame iným typom hackerských útokov. Nie je ale tomu celkom tak. V minulosti sme upozorňovali napríklad na útok proruských hackerov na viacero miestnych webových stránok vrátane stránok štátnych inštitúcií. Naposledy to bol kybernetický útok na FIO banku.

Najnovšie sa ale zdá, že za obeť padol najväčší poskytovateľ webhostingových služieb na Slovensku. Možno už tušíš, o kom je reč.

Na známom hackerskom fóre sa objavilo vlákno, v ktorom používateľ s menom „Prwoler“ ponúka na predaj databázu so zákazníkmi spoločnosti Websupportu. Podľa zverejneného inzerátu neznámy hacker ponúka databázu, ktorá obsahuje mená vrátane priezvisk klientov spoločnosti, ich adresy, telefónne čísla a ďalšie citlivé informácie.

Na únik dát upozornil na sociálnej sieti X.com účet Dark Web Intelligence.

„#Slovensko 🇸🇰 – Hacker tvrdí, že unikla #databáza spoločnosti Websupport, najväčšieho poskytovateľa webhostingových služieb a registrátora domén na Slovensku.

Údajná databáza obsahuje mená, priezviská, adresy, telefónne číslo a ďalšie údaje.“

Inzerát neznámy hacker zverejnil v priebehu včerajšieho dňa.

Hneď, ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti, tak vás budeme o nich informovať. Medzičasom sme kontaktovali spoločnosť Websupport s otázkami, ktoré sa dotýkajú údajného kybernetického útoku a úniku dát.

Aktuálne nám záverom dovoľte povedať, že bližšie podrobnosti o úniku údajov nemáme a ani nevieme tvrdenie hackera vyvrátiť či potvrdiť.

V každom prípade, ak ste klientom spoločnosti, tak vám odporúčame, aby ste si zapli dvojfaktorové overenie. Pomocou tejto funkcie zabránite tomu, aby sa neznámy útočník dostal do vášho účtu a potenciálne vám narobil škody.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre