AKTUÁLNE: UPC má výpadok internetu, hlásia používatelia (aktualizované)

Používatelia UPC hlásia výpadky internetu. S problémami sa stretávajú od skorých ranných hodín.

vypadky internetu
Zdroj: Zdroj: Pixabay.com (Fotocitizen), Vosveteit.sk

AKTUALIZOVANÉ (09:21): Začali ubúdať hlásenia výpadkov internetu. Zdá sa, že problém bol odstránený. Pôvodný článok si môžeš prečítať nižšie.


Internet patrí medzi „základnú výbavu“ každej domácnosti. Pravdepodobne aj ty ráno vstaneš a zapneš si Wi-Fi na mobile, skontroluješ si e-maily, pripravíš si raňajky a počas nich si možno zapneš chytrý televízor a pozrieš sa, čo je nového vo svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdá sa ale, že časť používateľov UPC si musí toto ráno vymyslieť iný program. Dôvodom je výpadok internetu.

Pribúdajú hlásenia, že internet UPC nefunguje

Potvrdený výpadok máme nateraz v Bratislave, a to konkrétne v mestskej časti Rača. Ale podľa počtu hlásení služby downdetector.sk, sa zdá, že výpadok mohol zasiahnuť aj viac mestských častí v Bratislave. Hlásenia totiž pribúdajú ako huby po daždi.

„Tento graf ukazuje pohľad na správy o problémoch odoslané za posledných 24 hodín v porovnaní s typickým objemom hlásení podľa dennej doby. Je bežné, že niektoré problémy sú hlásené počas celého dňa. Downdetector hlási iba incident, kedy je počet hlásení problémov výrazne vyšší ako typický objem pre danú dennú dobu.“, píše sa na stránke downdetector v súvislosti s grafom nižšie.

Ako môžeš vidieť nižšie, tak výpadok internetu začali používatelia hlásiť od skorých ranných hodín, pričom aktuálne pribúdajú ďalšie a ďalšie.

UPC vypadok internetu hlasenia
Zdroj: downdetector.sk, výpadky internetu používatelia hlásia od skorých ranných hodín

Ako sme už vyššie spomínali, tak výpadok sa týka používateľ internetu v Bratislave. Potvrdzuje to aj graf hlásení nižšie, podľa ktorého internet mimo hlavného mesta funguje zákazníkom spoločnosti, ako má.

UPC vypadok internetu jul postihnute lokality_1
Zdroj: downdetector.sk, hlásenia, kde vypadol internet

„Táto tepelná mapa ukazuje, kde sa koncentrujú nahlásenia problémov používateľmi za posledných 24 hodín. Niektoré problémy sa nahlasujú počas dňa bežne. Downdetector hlási prípad iba vtedy, keď je počet hlásení problému výrazne vyšší než je pre daný čas dňa zvyčajné.“, vysvetľuje služba downdetector, ako funguje graf vyššie.

Čo sa týka výpadku v konkrétnych mestských častiach a lokalitách, tak tie aktuálne nevieme upresniť s výnimkou mestskej časti Bratislava Rača, v ktorej evidujeme výpadok aj my. Budeme preto radi, ak aj teba postihol výpadok, aby si nám túto informáciu zdieľal nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach. Článok budeme priebežne aktualizovať.

AKTUALIZOVANÉ: Zdá sa, že spoločnosť UPC problémy s internetom vyriešila. Na platforme Downdetector začali postupne ubúdať hlásenia používateľov. Rovnako aj my evidujeme, že internet nabehol okolo 9 hodine.

UPC vypadok internetu hlasenia_4
Zdroj: downdetector.sk, výpadky internetu používatelia hlásia od skorých ranných hodín

Hneď, ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti, tak článok aktualizujeme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre