OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Ďalší operátor hlási, že upravuje ceny. Priplatíme si za telefonovanie, SMS a dáta!

Operátor hovorí, že ceny zvyšuje z dôvodu rastu nákladov.

V uplynulých mesiacoch zdražovali služby viacerých operátorov. Netýkalo sa to ale len mobilných operátorov, ale aj poskytovateľov televízie alebo internetu. Spomenúť môžeme napríklad platformu Plustelka, ktorá dvihla cenu balíka Štandard. Cenami ale hýbali aj operátori ako sú UPC, Orange, 4ka, O2, Telekom a ďalší.

Mohlo by sa zdať, že už nemá kto zdražovať. No opak je pravdou. Ďalší a pomerne veľký operátor upravuje ceny.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zákazníci Tesco mobile si priplatia

Mobilný operátor Tesco mobile ku koncu roka hlási, že dvíha ceny. Zákazníci spoločnosti zmenu pocítia od 31. januára 2023 a dotkne sa všetkých zákazníkov s programom Trio. Ako takou náplasťou pre verných zákazníkov môže byť, že zákazníci s Clubcard budú mať zvýhodnenú cenu o -20%.

Ako už asi tušíte, tak za zdražovaním stojí rast nákladov. Operátor ale hovorí, že hoci zdražuje, tak ponúkne zákazníkom protihodnotu. Vďaka spolupráci s O2, sa budú môcť zákazníci Tesco mobile pripojiť do 5G siete. Tá je dnes dostupná pre viac ako 36,3 % obyvateľov Slovenska, hovorí operátor. Samozrejme, pre prístup do 5G, zákazník potrebuje byť v jej pokrytí a mať zariadenie s podporou tohto typu siete a kompatibilnú SIM kartu.

„Procesom úpravy cien z dôvodu rastu nákladov si prešiel už takmer celý telekomunikačný trh a nevyhol sa ani Tesco mobile. Zákazníkom však okrem zmeny cien prinášame aj zvýšenie hodnoty v podobe prístupu do 5G siete a zároveň zmenu ceny si môžu čiastočne kompenzovať zákazníci vernostného programu Tesco Clubcard, pre ktorých bude program Trio o 20% výhodnejší ako s bežnými cenami,“ dodala marketingová manažérka Tesco mobile Barbora Zajacová.

Od 31. januára 2023 budú zákazníci Trio so zaregistrovanou kartou Clubcard platiť o 20% menej oproti zákazníkom bez Clubcard. S trojnásobným kreditom tak budú môcť volať a SMS-kovať za stále najvýhodnejšiu efektívnu cenu na trhu – 4 centy za minútu alebo SMS a dátovať za 40 centov na deň. Nižšie si môžete pozrieť nové ceny služieb.

tesco mobile nove ceny
Zdroj: Tesco mobile

Spolu s vylepšením siete Tesco mobile pridáva dáta do denného balíčka, ktorý po novom obsahuje až 400 MB na deň. Tesco mobile zároveň hovorí, že zákazníkom s Clubcard pridá ďalšie dáta pre mesačné programy.

„Okrem denných dát môže zákazník surfovať s dátovými balíčkami od 4 € mesačne, s ktorými členovia Clubcard opäť získavajú špeciálnu výhodu – až 3x viac dát k svojmu balíčku pri dobití kreditu. Ak si napríklad Clubcard zákazník s aktívnym balíčkom 5 GB dobije kredit, získa až 10 GB navyše, ktoré môže využiť do skončenia platnosti balíčka.“

tesco mobile datove balicky
Zdroj: Tesco mobile

Operátor v závere radí, aby zákazníci so starším program Bodka alebo s kartou na kredit, si bezplatne zmenili program na Trio zavolaním na zákaznícku linku alebo návštevou hypermarketu Tesco.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close