SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavilo sériu Redmi K60 aj nový Redmi Note 12 model: Niektoré z nich prídu aj do Európy, ktoré to budú?

Séria Redmi K60 nám na trhu ponúkne skvelú výbavu aj vysoký výkon. Spolu s ňou nám dnes Redmi predstavilo aj nový Redmi Note 12.

Novinky z radu Redmi K60 potešia nejedného fanúšika lepšej výbavy za nízku cenu. Vieme to s istotou povedať po dnešnom predstavení, ktoré nám priniesli tri nové smartfóny v tejto sérii. Niektoré z nich navyše uvidíme aj v Európe, aj keď práve táto séria smartfónov sa zvyčajne na globálnom trhu neprezentuje. Pod svoje krídla ich prevezme sesterské Poco, ktoré nám začiatkom budúceho roka predstaví sériu Poco F5. Okrem série s označením K60 nám čínska spoločnosť ponúkla aj ďalší model do série Redmi Note 12, ktorý nás poteší vyšším výkonom aj prémiovou výbavou. Dosť však bolo rečí, takto vyzerajú novinky z dnešného predstavenia.

Redmi K60 je kráľom dostupných telefónov

Novinky zo série Redmi K60 musíme začať základnou verziou smartfónu, ktorú poháňa najvýkonnejší čipset pre Android smartfóny tohto roku. Je ním Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý sme mohli vidieť napríklad v Xiaomi 12T Pro. Pre úvod si povieme, že tento model by mal byť základom pre Poco F5. Ten uvidíme začiatkom budúceho roka aj v Európe. Okrem výkonného čipsetu od Qualcommu základný smartfón série ponúka aj 6.67″ 2K AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi K60
Zdroj: Redmi

Telefón dominuje aj v oblasti kamery, pričom základný snímač má 50mpx (Sony IMX 800) a podporuje OIS. O výdrž zariadenia sa postará 5500mAh batéria a Redmi K60 ponúka aj podporu pre 120W klasické a 30W bezdrôtové nabíjanie. Spomedzi ďalších vlastností nás zaujme najmä prítomnosť duálnych reproduktorov či prítomnosť Bluetooth 5.3. Čo sa týka systému, v zariadení nájdeme systém Android 13 spolu s nadstavbou MIUI 14. Fanúšikov v Číne isto osloví aj cena, ktorá v prepočte začína na úrovni 336€. Jeho globálna verzia však môže rátať s cenou navýšenou o niekoľko desiatok eur.

Pro verzia s menšími úpravami

Keby vám výkon základného modelu nestačil, Redmi na trh priniesol aj jeho Pro verziu. Redmi K60 Pro tak poháňa čipset Snapdragon 8 Gen 2 určený pre vlajkové lode roku 2023. Redmi tak budúci rok prinesie skutočné vlajkové lode a namiesto minuloročných MediaTekov priniesol najvýkonnejšie Snapdragony. Snapdragon 8 Gen 2 spolu s pokročilým chladením má telefónu priniesť vlastnosti, ktoré doteraz mali len herné telefóny. Prejdime však k ďalším zmenám, ktoré tento model získal v porovnaní so základnou verziou. Redmi K60 Pro prináša 5000mAh batériu s podporou pre 120W klasické a 30W bezdrôtové nabíjanie.

Redmi K60 Pro
Zdroj: Redmi

O globálnej dostupnosti smartfónu zatiaľ nemáme informácie. Ak by však Redmi K60 Pro prišiel aj na globálny trh, pravdepodobne by sa ho opäť ujalo sesterské Poco. Čínska cena telefónu začína v prepočte na úrovni 445€, čo je stále lákavá suma.

V ponuke je aj lacnejší Redmi K60E

Okrem dvoch modelov s čipsetmi od Qualcommu nám Redmi ponúklo aj jeden lacnejší model s prémiovým MediaTekom. Je ním Redmi K60E, ktorý poháňa čipset MediaTek Dimensity 8200. V tomto zariadení môžeme vidieť šetrenie pre možnosť nasadenia nižšej ceny, no zároveň výbavu, ktorú by sme v tejto cenovej úrovni rozhodne nečakali. Najväčšou zmenou v porovnaní so základným Redmi K60 je prítomnosť 67W nabíjania a absencia bezdrôtového nabíjania.

V prípade ceny sa môžeme rozprávať v prepočte o 296€. V súčasnosti ale nevieme povedať či sa Redmi rozhodne priniesť najlacnejší model série Redmi K60 aj na globálny trh alebo si ho nechá len pre Čínu. Bližšie informácie sa zrejme dozvieme už v blízkej dobe.

Po boku Redmi K60 aj Redmi Note 12 Speed Edition

Okrem noviniek zo série Redmi K60 sa ukázal v poradí už piaty model série Redmi Note 12. Tá väčšinovo ponúka čipsety od MediaTeku, v prípade tohto telefónu je to však inak. Redmi Note 12 Speed Edition vsadil na Snapdragon 778G, spoľahlivý čipset pre vyššiu strednú triedu. Novinka nám ponúka aj 120Hz AMOLED displej či elegantnú konštrukciu. Z oblasti výbavy sa ďalej rozprávame aj o 5000mAh batérii s podporou pre 67W nabíjanie.

Redmi Note 12 Speed Edition
Zdroj: Redmi

Redmi Note 12 Speed Edition rovnako ako séria Redmi K60 ponúka aj stereo reproduktory, ktoré sú v tejto cenovej úrovni už samozrejmosťou. Čínska cena telefónu začína na úrovni v prepočte 229€. Predstavenie série Redmi Note 12 na globálnom trhu uvidíme začiatkom budúceho roka a ak by sa v nej ukázal aj tento model, určite by sme sa nenahnevali.

Čo poviete na novinky zo série Redmi K60 aj Redmi Note 12 Speed Edition? Pozdávajú sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close