SpravodajstvoWindows

Aktualizácia Fall Creators Update a jej nedokonalosti

Aktualizácia Fall Creators Update pre operačný systém Windows 10 je dostupná už zopár desiatok hodín a s prvými pozitívnymi reakciami sa žiaľ objavujú aj tie negatívne. Nie všetko je dokonalé a najnovšia aktualizácia prináša zopár nepríjemných chybičiek. O aké chyby v systéme sa teda jedná?

Prvá chyba, ktorá sa začala vyskytovať zrejme hneď po prvých inštaláciách najnovšej aktualizácie, sa týka ponuky Štart. Ponuku Štart využívame takmer stále, pri hľadaní aplikácií, pre prehľad živých dlaždíc, atď. Po aktualizovaní sa na niektorých zariadeniach akosi táto ponuka pokazila a nepracuje úplne správne. Poškodení používatelia sa sťažovali najmä na to, že nedokážu pripnúť a odopnúť aplikácie z ponuky. Ďalej sa vyskytovali chyby aj pri inštalovaní nových aplikácií, ktoré sa po nainštalovaní vôbec neocitli v ponuke Štart.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nefunguje Vám najnovší emoji picker? Nebojte sa, nemáte pokazený počítač ani nereinštalujte systém, nový emoji picker nefunguje takmer nikomu. Microsoft sa novými smajlíkmi a novým oknom pre ich vyberanie chválil už viackrát, no zrejme to nikto z nás neocení. Okno so smajlíkmi dokážete otvoriť klávesovou skratkou Windows tlačidlo + bodka. Ďalej sa zrejme ale asi nepohnete. Po dlhšom zisťovaní, prečo vyberanie smajlíkov takmer nikomu nefunguje, sme prišli na jednu chybu, ktorú Microsoft akosi nedomyslel. Nové smajlíky dokážete používať iba pokiaľ je na Vašom zariadení zvolená angličtina(US). Na ostatných používateľov zrejme v Microsofte zabudli.

Zdroj: Microsoft blog

Dúfame, že Microsoft už pracuje na odstránení týchto chýb a čoskoro sa do obehu dostanú kumulatívne aktualizácie, ktoré tieto chyby odstránia. Problém so smajlíkmi nieje taký zlý, no chyba s ponukou Štart je naozaj otravná. Pri aktualizovaní sa môžete stretnúť aj s ďalšími problémami, ako otravne dlhá inštalácia alebo niekoľko hodinové sťahovanie aktualizácie, no s tým sa už pri každej veľkej aktualizácií Windowsu akosi počíta. Zaznamenali ste aj iné chyby v systéme, ktoré sú spôsobené najnovšou aktualizáciou? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close