AppleNávody

Ako si na iPhone môžete zapnúť haptickú odozvu klávesnice? Už ste to skúšali?!

Jedna z posledných aktualizácií pre iOS 16 so sebou priniesla aj funkciu, pomocou ktorej si môžete zapnúť haptickú odozvu na klávesnicu. Pozrite sa, ako na to!

Jedna z posledných aktualizácií pre iOS od spoločnosti Apple nám priniesla viacero noviniek, no jedna, o ktorej sa v tak veľkej miere nehovorí, vyčnieva. Ide o hapticku odozvu klávesnice. Pre tých, ktorí nevedia, tak haptická odozva je vo svojej podstate hmatová odozva klávesnice, ako s ňou interagujete. Inými slovami, telefón vám po stlačení klávesy zavibruje, približuje portál 9to5mac.com.

Nižšie sme si pre vás pripravili návod, ako zapnúť túto funkciu prostredníctvom pár kliknutí v nastaveniach telefónu. Vďaka tomu, ak chcete využívať túto funkciu, už nebudete musieť používať klávesnice tretích strán.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poznáme rôzne klávesnice tretích strán, ako napr. Google Gboard, kde túto funkciu nájdete, avšak väčšina z nás skôr preferujú predinštalovanú klávesnicu v zariadení. Tá je okrem iného zväčša aj lepšie optimalizovaná pre telefón ako alternatívy. No medzi ďalšie hlavné dôvody, prečo mnohí z nás preferujú natívnu aplikáciu, patrí strach o súkromie, keďže stiahnuté klávesnice si pýtajú rôzne povolenie na prístup do zariadenia.

Našťastie, toto už nemusíte riešiť, iPhone prišiel s riešením, ktoré zavádza haptickú odozvu pre vstavanú klávesnicu. Poďme sa nižšie pozrieť na to, ako túto funkciu zapnete. Je to jednouché!

Haptická odozva pre iPhone: Ako ju zapnúť

  1. Uistite sa, že máte iOS 16, otvorte si Nastavenia.
  2. V ďalšom kroku otvorte sekciu Zvuky a haptika.
  3. Choďte smerom dolu, tam nájdete Odozva klávesnice.
  4. V tejto sekcii môžete aktivovať funkciu Haptika.

Ako to vyzerá krok po kroku

Nižšie sme si pre vás pripravili aj obrázkový návod, ak by ste ho potrebovali.

Po zapnutí haptickej odozvy odporúčame vypnúť zvukový efekt pre odozvu klávesnice. Ako ste možno dúfali, na rozdiel od zvukovej odozvy klávesnice, haptická odozva funguje aj v prípade, keď má váš iPhone vypnutý zvuk.

Okrem iného v nastaveniach smartfónu si môžete všimnúť aj ďalšie prepínače pre hmatovú odozvu. Napríklad „Používať haptiku v režime zvonenie“ či „V haptiku v režime ticha“. Vďaka tomu si môžete funkciu lepšie prispôsobiť podľa toho, ako vám to vyhovuje.

Záverom ale treba doplniť, že potom, ako si zapnete túto funkciu, tak sa to môže odzrkadliť na trochu nižšej výdrži batérie. Dôvodom je časté vibrovanie zariadenie, ktoré potrebuje na svoje fungovanie energiu. No nemusíte sa báť, rozdiel vo výdrži nebude dramatický.

Pevne veríme, že tip na funkciu sa vám páčil, a že ju vyskúšate.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close