Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix hovorí, že už čoskoro pritvrdí. Za zdieľanie účtu budeme platiť!

Netflix vo výročnej správe za 4. kvartál 2022 hovorí, že viac ako 100 miliónov domácnosti zdieľa svoje účty. Chystá sa pritvrdiť. Čoskoro si začne účtovať za to poplatky!

Netflix v poslednej dobe vykonal niekoľko nepopulárnych zmien. Jednou z tých kontroverzných je zavedenie predplatného s reklamami. No jedna zmena vyčnieva nad ostatnými. Ide o spoplatnenie zdieľania hesiel.

Predplatitelia totiž častokrát dávali svoje heslá rodine či známym, čím chceli na streamovacej službe ušetriť, no spoločnosť proti tomuto kroku rázne zakročila, respektíve zdieľanie účtov povolila, ak si za to zacvakáte. Či už toto rozhodnutie akceptujete alebo sa vám nepáči, mali by ste vedieť, že Netflix v tomto smere ešte pritvrdí a to od marca tohto roku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zatiaľ fungujú poplatky za zdieľanie hesla len v určitých regiónoch, no už o pár mesiacov budú musieť platiť aj ďalší užívatelia. Ako uvádzajú vo svojej finančnej správe, momentálne zdieľa heslo so známymi viac ako 100-miliónov domácností.

„Zdieľanie hesiel je rozšíreným fenoménom, ktorý podrýva našu dlhodobú schopnosť investovať do Netflixu a naďalej našu platformu zveľaďovať. Zdieľanie hesiel nám zároveň bráni rozširovať naše podnikanie,“ píše sa vo finančnej správe.

Spoločnosť jasne uvádza, že vo svojich zmluvných podmienkach obmedzujú používanie Netflix účtu na jednu domácnosť, no zároveň si uvedomujú, že určitá skupina užívateľov zdieľa svoje heslo aj s ďalšími ľuďmi. Zároveň si uvedomujú, že s marcovým rozšírením spoplatneného zdieľania účtov môžu prísť o ďalších užívateľov.

Popri spoplatnenom zdieľaní účtov zavádzajú aj ďalšie nové funkcie. Užívatelia si budú môcť skontrolovať, aké zariadenia sú pripojené na ich účet a rovnako si budú môcť preniesť profil na nový účet. Keď sa funkcia plateného zdieľania dostane aj do ďalších krajín, užívatelia si budú môcť vybrať, či zaplatia naviac, ak chcú používať účet s priateľmi, alebo sa s platformou rozlúčia. Stále však platí, že spoplatnená funkcia sa bude týkať len užívateľov, ktorí nežijú v jednej lokalite.

V správe sa však nespomína koľko bude funkcia zdieľania stáť, ani ju nijak bližšie nešpecifikujú. No treba uviesť, že napríklad v USA je zdieľanie účtu spoplatnené sumou 3 doláre. Môžeme preto očakávať, že podobnú sumu si priplatíme aj v našom regióne. Samozrejme, hovoríme o každom jednom pridanom účte.

Testovanie nepopulárnej funkcie nedopadlo dobre

Spoplatnené zdieľanie účtu sa rozbehlo už minulý rok ako test v Čile, Kostarike a Peru. V rámci týchto krajín sa užívateľom otvorila možnosť pridať ďalších ľudí a overiť ich prihlasovacie údaje. Ako informuje portál Beebom, v staršej správe Netflix priznal, že štart spoplatneného zdieľania hesiel nedopadol podľa plánov. Užívatelia v Peru buď pokračovali v zdieľaní svojho hesla, ignorovali upozornenie o spoplatnení, alebo si rovno zrušili predplatné služby. Tí, ktorí dostali upozornenie od Netflixu mohli svoje „pirátske“ účty používať aj naďalej, a to zjavne bez ďalších poplatkov.

Zdá sa, že zavedenie spoplatneného zdieľania účtov nefunguje tak, ako si Netflix predstavoval. Otázkou ostáva, ako sa spoločnosti bude dariť v marci, kedy túto negatívne prijatú novinku uplatnia aj v ďalších krajinách sveta. Jedno je isté. Ak chcú aj naďalej toto rozhodnutie presadzovať, majú ešte čo robiť, aby to fungovalo tak, ako to fungovať má.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close