ANDROIDNávody

Je váš smartfón pomalý alebo trhá? Týmto jednoduchým trikom ho môžete pocitovo zrýchliť!

Staršie telefóny pochopiteľne nepodávajú taký výkon ako novšie smartfóny, no rýchlejšími animáciami sa môžete "oklamať".

Obnovovacia frekvencia je údaj, ktorý značí, koľkokrát za sekundu sa obrazovka vášho smartfónu „aktualizuje“. Moderné zariadenia majú obnovovaciu frekvenciu najmenej 90 Hz, no niektoré idú ešte vyššie.

Vo všeobecnosti platí, že čím vyššia obnovovacia frekvencia, tým sa animácie telefónu zdajú byť plynulejšie. Ak máte doma staršie zariadenie, je pochopiteľné, že už nepodá taký výkon, ako najnovšie vlajkové lode. Plynulosť animácií a rôznych prechodov však môže aspoň zdanlivo spraviť dojem, že váš Android smartfón funguje o čosi rýchlejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poznáme jeden trik, vďaka ktorému zlepšiť plynulosť animácií a nezáleží na tom či máte nové zariadenie alebo nejaký starší model. Zároveň ale musíme podotknúť, že tento trik zlepší výkon smartfónu len „naoko“.

Ako zlepšiť plynulosť smartfónu?

Nastavenia animácií sa ukrývajú za vývojárskym módom. Tieto nastavenia nie sú bežne viditeľné, no môžete si ich zapnúť tak, že si otvoríte nastavenia a nájdete možnosť info o telefóne. V tomto okne stačí niekoľkokrát klepnúť na číslo verzie zostavy softvéru (napr. MIUI, ak používate Xiaomi zariadenie). Ak sa vám to podarilo, mali by ste vidieť správu o tom, že ste odomkli možnosti pre vývojárov.

Ako zrýchliť váš smartfón?
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz si otvorte nastavenia znovu. Nájdite systémové možnosti a v tejto kategórii by ste mali vidieť možnosti pre vývojárov. Ak ste vývojárske nastavenia nenašli, tak si ich vyhľadajte cez funkciu hľadania. Otvorte si ich a zobrazí sa vám množstvo nastavení, ktoré si budete môcť prispôsobiť.

Zrýchlite si animácie

V tomto prípade nás zaujíma podkategória vykresľovanie. V nej uvidíme trojicu možností: Mierka animácie okna, mierka animácie premeny a mierka dĺžky animácie.

Ako zrýchliť váš smartfón?
Zdroj: Vosveteit.sk

Pri všetkých troch možnostiach je už od výroby predvolená dĺžka animácie 1x. Ak však chcete, aby sa animácie a prechody prehrávali o niečo rýchlejšie tak stačí, aby ste túto hodnotu prenastavili na 0,5x.

Od tohto momentu by mal ísť váš smartfón pocitovo o čosi rýchlejšie. Ak sa vám však stále zdá, že ide akosi pomaly, zamŕza alebo sa aplikácie načítavajú dlhšie, než by mali, možno máte problém s nedostatkom voľného miesta.

Uvoľnite miesto v smartfóne

Ak zariadenie používame už nejaký ten piatok, prirodzene si doňho nainštalujeme rôzne aplikácie alebo máme galériu plnú fotiek. Pravdou ale je, že operačný systém potrebuje nejaké voľné miesto na to, aby mohol správne fungovať. Ak máte voľných len niekoľko megabytov, potom môže smartfón zamŕzať alebo celkovo ísť pomalšie.

Riešením je v tomto prípade odinštalovanie starých a nepotrebných aplikácií. Ak ste nejakú z nich nepoužívali pár týždňov či mesiacov, zamyslite sa, či ju naozaj potrebujete. Podstatnú časť vášho úložiska môžu zaberať aj fotografie, alebo videá.

Neodporúčame vymazať všetky fotografie, no riešením môže byť ich presun na iné úložisko, napríklad na externý disk alebo do počítača. Po uvoľnení miesta by mal váš smartfón pracovať o niečo lepšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close