Ak používate Bluetooth zariadenia v kombinácii so smartfónom, tak táto aplikácia na ich správu by vám nemala chýbať!

Ide o skvelú aplikáciu, pomocou ktorej môžete zefektívniť prácu s Bluetooth zariadeniami.

Spravca Bluetooth
Zdroj: Vosveteit.sk

Mnohí z nás dnes používajú bezdrôtové zariadenia, ktoré využívajú hlavne technológiu Bluetooth namiesto klasických zariadení, ktoré sa pripájajú k smartfónu pomocou kábla. Hlavným dôvodom je, že je to komfortnejšie, hoci väčšinu zariadení, ako sú slúchadlá, reproduktory, chytré hodinky a podobne, treba pravidelne nabíjať. V súčasnosti väčšina z nás využíva na pripojenie sa k externému zariadeniu notifikačnú lištu, ktorá je ľahko dostupnou. Pri používaní viacerých zariadení je však vcelku nepraktickou, prípadne ak v dostupnosti máte viacero spárovaných zariadení. Ak sa smartfón „nepripojí na prvý pokus“  k správnemu zariadeniu, tak musíte zavítať do nastavení smartfónu a pripojiť sa k nemu manuálne. Na tento problém reaguje aplikácia Bluetooth audio device widget – connect, play, na ktorú by sme radi upozornili.

Šikovný správca Bluetooth zariadení

Bluetooth audio device widget – connect, play aplikácia je dostupnou zadarmo v obchode Google Play. Stiahnuť si ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie. Mimochodom, za jej vývojom stojí český vývojár Tomas Hadraba.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Bluetooth Audio Connect Widget
Bluetooth Audio Connect Widget

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je aplikácia. Tá funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako ju otvoríte, tak vám načíta uložené zariadenia, ktoré máte spárované so zariadením. Uvidíte ich vo vrchnej lište tak, ako ich môžete vidieť na obrázku nižšie (pozn. redakcie: aplikácia načítava spárované a uložené zariadenia z nastavení vášho smartfónu).

Bluetooth Widget Audio Connect_1
Zdroj: vosveteit.sk

Vcelku zaujímavou funkciou aplikácie je, že po kliknutí na jednotlivé pripojené zariadenia, si môžete zapnúť dodatočné nastavenia. Napríklad zobrazovanie stavu batérie, automatické zapnutie poslednej otvorenej hudobnej aplikácie, či dodatočné možnosti interakcie pomocou widgetu, ktorý môžete pripevniť na domácu obrazovku. Samozrejme, prostredníctvom týchto nastavení upravujete dodatočné funkcie a vlastnosti len daného konkrétneho widgetu a nie všetkých widgetov.

Bluetooth Widget Audio Connect_nastavenia widgetu
Zdroj: vosveteit.sk

Teraz sa vráťte na domovskú obrazovku a podržte chvíľku obrazovku v prázdnom mieste tak, ako by ste chceli pridať klasický widget na plochu. V ponuke vyhľadajte možnosť „Bluetooth Audio Widget“. Následne pridajte widget na plochu. Ako ho pridáte, tak vám vyskočí obrazovka s možnosťami, ako môžete vidieť na druhom obrázku nižšie. Následne už len stačí zvoliť, ku ktorému zariadeniu chcete vytvoriť skratku.

Hotovo. Potom ako vytvoríte widget, tak v závislosti od nastavení widgetu, budete sa môcť pripojiť k zariadeniu, prípadne ho ovládať, sledovať stav batérie a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre