ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa s Androidom 12 ešte neponáhľa: Tieto nové smartfóny prídu so starším systémom Android 11

Android 11 bude v kombinácii s nadstavbou MIUI 13 tvoriť základ smartfónov z radu Redmi Note 11. Nový Android 12 tak Xiaomi nenasadí.

Distribúcia operačného systému Android 12 pomaly začína a na trhu sa objavujú konečne i prvé smartfóny, ktoré tento systém získavajú už od výroby. Stále sa však nájde niekoľko modelov, ktoré primárne prichádzajú so starším Androidom 11. Rovnaký postup plánuje praktikovať čínske Xiaomi, ktoré systém Android 11 prinesie do niekoľkých nových modelov. Tie si na aktualizáciu pre Android 12 budú musieť chvíľu počkať i keď budú úplnými novinkami. Konrétne má ísť o modely z radu Redmi Note 11, ktoré prídu na náš trh čo nevidieť. Globálne predstavenie je už za rohom, no známa Xiaomi komunita s názvom Xiaomiui nás prostredníctvom sociálnej siete Twitter informuje o prítomnosti staršieho systému. Čo za týmto rozhodnutím spoločnosti stojí?

Modelový rad Redmi Note 11 má prísť v najbližších týždňoch

Len včera sme vás informovali o blízkom príchode modelu Redmi Note 11S, ktorý zažije svoju premiéru v Indii. Udeje sa tak už tento mesiac, no v Európe si ešte pár týždňov počkáme. Príchodu nových modelov vo februári sa však nestránime a dúfame, že si pre nás Redmi pripraví veľkú udalosť. Celkovo očakávame príchod až ôsmych modelov, medzi ktoré môžeme zarátať i smartfóny od spoločnosti Poco. Tie budú vychádzať z pôvodnej série Redmi Note 11, ktoré Redmi predstaví na našom trhu. Rozdiely majú byť minimálne najmä na úrovni dizajnu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pomaly sa dozvedáme i základné informácie o výbave a už dnes vám vieme povedať, že z celej série smartfónov len tri modely získajú čipsety od spoločnosti Qualcomm. Ostatné by mali získať lacnejšie MediaTeky, čo sa však odrazí i na výslednej cene. Doteraz však nebolo jasné, či Xiaomi prinesie modely postavené na systéme Android 12, alebo si vystačí so staršou „jedenástkou“. Dnes už je však všetko jasnejšie. Celá séria ôsmych smartfónov zo série vrátane modelov pod krídlami Poco získa v základe systém Android 11 v kombinácii s MIUI 13.

Čo stojí za postavením modelov na staršiu verziu systému?

Teórií, prečo Xiaomi prinesie pre nové modely len Android 11 namiesto nového Androidu 12, je viacero. Jednou z nich však je skutočnosť, že spoločnosť mohla na týchto smartfónoch pracovať už dlhšie. Pri vývoji systému pre tieto smartfóny tak rátala ešte so starším Androidom 11 a nová verzia Androidu 12 nemusí byť pre tieto modely zatiaľ úplne stabilnou. Xiaomi tak radšej vsadí na istotu a prinesie starší systém v kombinácii s novou nadstavbou.

Pravdepodobným scenárom však je i to, čo spoločnosť spravila s modelmi z radu Xiaomi 12. Očakávali sme totiž, že tieto modely prídu už s MIUI 13, no nestalo sa tak. Modely z radu Xiaomi 12 tak prišli „len“ s MIUI 12.5 Enhanced, pričom aktualizácia na MIUI 13 prišla o pár dní neskôr. I k tomuto sa spoločnosť vyjadrila a dôvod je prostý. Pôvodné verzie systému bývajú plné chýb, pretože ešte nemali možnosť byť otestované v širokom publiku. Xiaomi tak radšej prinieslo neskôr aktualizáciu, ktorá dokázala tieto chyby vyladiť. Je tu teda možnosť, že Xiaomi nasadilo rovnaký prístup i tu pri adaptácii smartfónov na novší Android 12.

Plánujete si kúpiť smartfón z radu Redmi Note 11? A neprekáža vám množstvo modelov s čipsetmi od MediaTeku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close