Spravodajstvo

Meta (Facebook) musí čeliť ďalšiemu súdnemu sporu. Spoločnosti hrozí pokuta 3,2 miliardy dolárov

Sociálna sieť je opäť pod tlakom. Spoločnosti Meta hrozí astronomická pokuta.

Spoločnosť Meta na úvod tohto roka nebude spomínať v dobrom. Dôvodom sú súdne spory a sankcie, ktorým musí čeliť. Za spomenutie stojí napríklad pokuta 60 miliónov eur vo Francúzsku, ale i súdny spor, v dôsledku ktorého môže potenciálne dôjsť k rozdeleniu spoločnosti Meta na ďalšie menšie firmy, ktoré budú musieť byť rozpredané.

Najnovšie sa spoločnosť do pozornosti dostáva v súvislosti so súdnym sporom vo Veľkej Británii, upozorňuje portál gsmarena.com.

Spoločnosti hrozí obrovská pokuta

Ako informuje portál, tak Meta musí čeliť hrozbe pokuty vo výške približne 3,2 miliardy dolárov. Dôvodom, ako inak, je údajné zneužitia svojej trhovej pozície na zhromažďovanie a využívanie osobných údajov 44 miliónov ľudí.

Liza Lovdahl-Gormsen, hlavná poradkyňa Britského úradu pre finančné správanie (FCA) hovorí, že Facebook v rokoch 2015 až 2019 zarobil miliardy libier vďaka neférovým podmienkam a pravidilám používania služby. Používatelia mali v dôsledku týchto podmienok odovzdať spoločnosti cenné osobné údaje, ktoré boli neskôr využívané.

Problémom majú byť rôzne nástroje na zber dát, napríklad Pixel, ktorý je schopný zbierať údaje o používateľoch a to aj mimo sociálnej stránky Facebook. Následne na základe týchto dát malo dochádzať k profilovaniu používateľov za účelom lepšieho cielenia reklamy.

Sociálna sieť uviedla, že služby Facebooku ľudia používajú preto, lebo im sociálna sieť poskytuje pridanú hodnotu. Facebook rovnako hovorí, že ľudia majú kontrolu nad tým, aké informácie a s kým zdieľajú naprieč platformou Meta.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close