SpravodajstvoXiaomi

Dva lacnejšie smartfóny od Xiaomi majú problém: Nechcú sa zapnúť, čo v takomto prípade robiť?

Smartfóny Poco M3 a Redmi 9T majú závažný problém. Po vypnutí sa nechcú opätovne zapnúť. Riešení je však už niekoľko na svete.

Pri toľkom množstve smartfónov, ktoré Xiaomi ročne vyprodukuje, by sme sa čudovali, keby všetky z nich boli úplne bez chyby. Občas sa stane, že sa jednoducho vyskytne nejaká chyba, ktorá majiteľom smartfónov znepríjemní ich používanie. Novému problému teraz čelia smartfóny Poco M3 a Redmi 9T, modely známe najmä pre svoju batériu s veľkou kapacitou 6000mAh. Majiteľom týchto modelov sa však po ich vypnutí začalo stávať, že sa tieto smartfóny jednoducho nezapli. Nepomohlo ani pripojenie k počítaču, pretože sa majitelia týchto smartfónov dostali len k súčasti známej ako Qualcomm HS-USB Loader 9008. Podľa známej komunity Xiaomiui však existuje i pre tento problém riešenie. Nepotešíme vás však, ak vlastníte niektorý z týchto modelov. Chyba je totiž hardvérová.

Po vypnutí už svoj smartfón nezapnete

Modely Poco M3 a Redmi 9T patria medzi veľmi obľúbené lacné zariadenia. Nikto však netušil, že by v sebe mohli skrývať takýto závažný problém. Skrývajú v sebe totiž chybnú súčiastku, ktorá sa dá pomerne jednoducho vymeniť. Ak je váš smartfón ešte v záruke, odporúčame vám obrátiť sa na predajcu, prípadne na servis s týmto problémom. Najlepším riešením teda bude vaše zariadenie v prípade poruchy opraviť či rovno vymeniť. Ak však už váš model nie je v záruke, tak pre vás ostávajú dve možnosti, ak nerátame platený servis.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou možnosťou je vybitie smartfónu. Možno si poviete, že ako by sa mohol váš smartfón vybiť, keď je vypnutý? Tieto smartfóny však v skutočnosti nie sú vypnuté, len sa tak tvária. Počkajte teda niekoľko dní, kým sa váš model nevybije aspoň pod 5 percent. Možno to potrvá dlhšie a ide len o dočasné riešenie, no stále lepšie ako nič. Ak je vaša batéria na úrovni 10%, malo by jej trvať približne 1 až 2 dni, kým sa úplne vybije. Pri 50% by vám to mohlo trvať približne 7 dní a ak je váš smartfón plne nabitý, vybitie potrvá približne 14 dní. Ak je batéria vášho smartfónu na úrovni akú potrebujeme, na displeji sa vám zobrazí ikona batérie. V takomto prípade môžete váš smartfón pripojiť k nabíjačke a pokúsiť sa o zapnutie. Ďalšou možnosťou je však oprava na vlastnú päsť.

Vieme, kde sa problém nachádza

Pre opravu vášho smartfónu potrebujeme opraviť súčasť základnej dosky vášho smartfónu. Problémom je totiž integrovaný obvod správy napájania, ktorý má na sebe dva rezistory. Tie je potrebné vymeniť, resp. jeden vložiť na miesto toho druhého a druhý nepoužiť vôbec. Predtým, ako sa pustíte do tejto práce majte na pamäti, že sa táto oprava nemusí vydariť a robíte ju na vlastné riziko. Navyše by ste sa do nej nemali púšťať bez odborného náradia, pretože základná doska smartfónu je veľmi krehká.

V súčasnosti však žiaľ nemáme žiadne iné riešenia pre majiteľov týchto smartfónov. Známa Xiaomi komunita odporúča si tieto smartfóny v prvom rade vôbec nekupovať. Pre vysoké riziko výskytu problému taktiež súčasným majiteľom smartfónov odporúča nájsť si náhradu. Veríme, že tento problém dokáže majiteľom modelov znepríjemniť život a dúfame, že sa spoločnosť k problému čoskoro vyjadrí osobne.

Vlastníte niektorý z týchto modelov od Poco a Redmi? A vyskytol sa problém i u vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close