KryptomenySpravodajstvo

Tesla začala akceptovať Dogecoin. Hodnota digitálnej meny vystrelila

Ak ste nedávno investovali do digitálnej meny Dogecoin, tak ste spravili dobre. Hodnota meny opäť stúpla potom, ako ju Tesla začala akceptovať.

Ešte v prvej polovici decembra minulého roka Elon Musk oznámil, že Tesla bude pri niektorých produktoch akceptovať digitálnu menu Dogecoin.

Musk prišiel s týmto vyhlásením aj napriek tomu, že mu je kladené za vinu, že sa hrá s digitálnymi menami a trhmi, ako sa mu zachce. Neskôr Musk vysvetlil, prečo uprednostňuje Dogecoin pred inými menami, najmä pred Bitcoinom, ktorý spoločnosť Tesla pôvodne akceptovala, ale neskôr túto menu zavrhla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tesla akceptuje pri prvých produktoch Dogecoin

Najnovšie sa do pozorností médií dostáva informácia, že záujemcovia o produkty spoločnosti Tesla, môžu za ne platiť prostredníctvom Dogecoinov.

Treba uviesť, že zatiaľ prostredníctvom tejto digitálnej meny nie je možné nakupovať hocičo, ale len časť produktov. Ide napríklad i Cyberpíšťalku, štvorkolku pre deti, bezdrôtovú prenosnú nabíjačku, či placku na opasok.

Na to, že Tesla začala akceptovať Dogecoin upozornil i tvorca tejto digitálnej meny, Shibetoshi Nakamoto.

Rovnako treba uviesť, že ako sa začala šíriť správa o akceptácii Dogecoinov, tak hodnota meny medzičasom vystrelila už viac ako o 10%.

dogecoin hodnota meny_potom ako tesla zacala akceptovat menu
Zdroj: Google

Ako môžete vyššie vidieť, tak hodnota digitálnej meny v priebehu dnešného dňa (zatiaľ) stúpla o 14%. Ďalej treba uviesť, že to vyzerá tak, že cena ako taká sa začala postupne stabilizovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close