SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezradilo dátum, kedy predstaví prvé modely s Leica kamerou: Zapíšte si tento dátum!

Pripravované smartfóny z radu Xiaomi 12S prídu už o pár dní. Spoločnosť potvrdzuje aj prítomnosť kamery od spoločnosti Leica.

Na predstavenie modelov s kamerou od spoločnosti Leica čakajú fanúšikovia Xiaomi od chvíle, kedy čínsky gigant potvrdil túto spoluprácu. Samotný CEO spoločnosti potvrdil, že sa prvých smartfónov dočkáme už v júli a zdá sa, že svoje slová naplní. Aj keď Leica pôvodne spolupracovala s konkurenčnou spoločnosťou Huawei, po vypršaní zmluvy o spolupráci sa rozhodla hľadať partnera niekde inde a do oka im padlo práve Xiaomi. Prvé plody tejto spolupráce prídu už o pár dní a čakať na ne nemusíme ani celý týždeň. Ktoré smartfóny to budú a kedy budeme môcť sledovať toto predstavenie? O informáciu sa s nami podelil oficiálny účet spoločnosti prostredníctvom platformy Twitter.

Xiaomi smartfóny s Leicou prídu už o pár dní

Pôvodná informácia o tom, že prvé modely s kamerou od Leicy by sme mali vidieť v júli sa naplní. Nebudeme však čakať do konca júla, nakoľko čínsky gigant nám predstaví svoje novinky už začiatkom mesiaca. Pôjde o modely z radu Xiaomi 12S, o čom sa rovnako špekulovalo. Teraz je však informácia potvrdená práve výrobcom smartfónov a predstavenie bude aj na globálnej úrovni. Tieto smartfóny teda prídu aj za hranice Číny, čím sme si až doteraz neboli istí. Teraz však pochybovať nebudeme a vieme, že sa nové modely so špičkovou kamerou objavia aj na našich predajných pultoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predstavenie ako môžete vidieť už z tohto príspevku na sociálnej sieti Twiter prebehne už 4.7.2022 o 13:00 nášho času. Pôvodne viaceré zdroje predpokladali, že by toto odhalenie nových modelov z vlajkovej série Xiaomi 12 malo prebehnúť až v utorok 5.7., no ako môžeme vidieť, pôvodné dohady sa zmýlili o jeden deň. Nové smartfóny prídu počas predstavenia minimálne dva, pričom sa môžeme tešiť na Xiaomi 12S, jeho Pro verziu a možno uvidíme aj model s prívlastkom Ultra. Po včerajšom úniku dizajnu modelu Xiaomi 12 Lite sa však špekuluje aj o tom, že by prišiel aj tento smartfón po boku modelov, ktoré ponúknu kameru od spoločnosti Leica.

Čo o týchto smartfónoch zatiaľ vieme?

Očakávané smartfóny z radu Xiaomi 12S by sa nemali vyznačovať len kamerou od spoločnosti Leica, no aj vlajkovou výbavou. Základný model by mal ponúknuť vrcholný čipset od spoločnosti Qualcomm, ktorým bude Snapdragon 8 Gen 1+. Rovnakého čipsetu by sa mal držať aj Pro model, no ten by mal prísť až v dvoch verziách. Čínsky gigant totiž podľa únikov plánuje priniesť Xiaomi 12S Pro vo verzii s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+, no aj s čipsetom MediaTek Dimensity 9000.

Xiaomi 12S Leica
Zdroj: Xiaomiui

V základe by však smartfóny mali vychádzať z už predstavenej vlajkovej série Xiaomi 12 a rovnako by sa toho mal držať aj dizajn smartfónov. Očakávame, že počas tohto týždňa však čínsky gigant pripraví niekoľko teaserov k predstavovaniu smartfónov, čím poodhalí aj ich ďalšie vlastnosti. O týchto informáciách vás však samozrejme budeme priebežne informovať.

Lákajú vás nové modely od Xiaomi s kamerami od spoločnosti Leica? A zvážili by ste ich kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close