RecenzieSpravodajstvoWindows 10 MobileXiaomi

Xiaomi Mi4 LTE | takto má vyzerať vlajková loď s Windows 10 Mobile

V redakcii sa nám ocitol na stole smartfón Xiaomi Mi4 LTE, ktorý pôvodne prišiel na trh s Androidom vo verzii 4.4, ale vďaka spolupráci so spoločnosťou Microsoft existuje preňho aj romka s Windows 10 Mobile, ktorej návod inštalácie si môžete pozrieť na konci článku. Zariadenie nám do redakcie zapožičal internetový obchod Mp3.sk, kde ho nájdete momentálne aj v ponuke.

Balenie

V balení toho moc nehľadajte. Nám smartfón prišiel v „obyčajnej škatuľke“ v ktorej sme našli len samotný telefón, USB kábel a redukciu na zástrčky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

balenie

Konštrukcia a dizajn Xiaomi Mi4 LTE

Po dizajnovej stránke sa jedná o veľmi vydarený smartfón. Elegantné prevedenie, ktoré v sebe skrýva prvky jednoduchosti v kombinácii s kovovým rámikom vytvára dojem luxusného zariadenia, s ktorým upútate zvedavé oči nejedného okoloidúceho.

Ako môžete na prvom obrázku vidieť na prednej strane zariadenia sa nachádza veľký 5” displej, ktorý disponuje rozlíšením FULL HD (1920 x 1080 bodov, 451ppi). Vo vrchnej Časti nájdete logo Xiaomi, notifikačnú diódu, fotoaparát a reproduktor.

xioami-mi4-lte_1

Na zadnej strane nájdete fotoaparát s rozlíšením 13 MPx s bleskom (f/1.8, autofocus, LED blesk, HDR), ktorý robí kvalitovo veľmi vydarené fotografie, avšak treba dodať že v prípade večernýcht hodín fotoaparát je skôr „lepším priemerom“, ktorý sa snaží „dobehnúť“ Lumiu 950, ale chýba jej k tomu malinký krôčik. V spodnej Časti zariadenia nájdete logo spoločnosti.

xioami-mi4-lte_2

Bočné hrany sú vyhotovené z kovu, ktorý dodáva smartfóny pocit prémiovosti. Tlačidlá hlasitosti a blokovania, resp. zablokovania zariadenia sú vyhotovené z plastu čo nám osobne sa moc nepáči. Hoci držia na svojom miestne pevne, ale pri kovovom prevedení bočného panelu by sme očakávali aj prémiové zhotovenie tlačidiel (rovnako je riešená aj Lumia 930).

xioami-mi4-lte_3

V hornej Časti zariadenia nájdeme klasicky 3.5 port pre jack. Pozornému oku určite neuniklo druhá „bodka“, ktorá plní úlohu infraprotu vďaka ktorému dokážete ovládať vašu smart TV (funguje to skvelo, hlavne keď prepínate TV niekomu druhému kto drží v ruke ovládač. Sledovanie reakcie je na nezaplatenie ;)).

xioami-mi4-lte_4

V spodnej časti nájdete reproduktor, ktorý hrá skutočne kvalitovo na vysokej úrovni. Avšak čo nám osobne chýba je USB konektor Type-C, na druhej strane avšak vzhľadom na dátum predstavenia toho zariadenia jednoducho byť zakomponovaný nemohol.

xioami-mi4-lte_5

Výkon, konektivita a batéria

O chod zariadenia sa vám bude starať procesor Snapdragon 801 (Krait 400) s taktom 2.5 GHz, ktorému sekundujú 2GB operačnej pamäte RAM. Pre tých, ktorým tieto parametre nič nehovoria tak to preložíme do „ľudskej reči“ – v obchode sme nenašli hru či aplikáciu s ktorou by si telefón neporadil. Čo sa týka konektivity, tak výrobca dbal na tie najmodernejšie technológie v podobe podpory 2G, 3G a 4G sietí (Micro-SIM). Nechýba samozrejme plná výbava senzorov ako sú Accelerometer, G-Sensor, Proximity Sensor a E-Compass. O výdrža batérie sa vám bude starať akumulátor s kapacitou 3080 mAh, ktorý plnohodnotne vystačí na pracovný deň (obdobnú batériu má napr. Lumia 950).

Windows 10 Mobile a Xioami Mi4 LTE? Pozrite Hands-on video portálu Windowscentral.com

Záver

Xioami Mi4 LTE je skutočne šikovné zariadenie, ktorá ponúka poriadny výkon za málo peňazí. Prináša prémiové telo s kovovými prvkami, kvalitný displej a celkom slušnú výdrž batérie. Na druhej strane nás sklamali drobnosti ako priemerné fotografie počas večerného snímania a plastové tlačidla ovládania hlasitosti a blokovania klávesnice. Na záver by sme však zhrnuli, že takto sme si predstavovali vlajkovú loď od Microsoftu, za ktorú sa nemusíte hanbiť.

Zariadenie nám do recenzie započila internetový obchod Mp3.sk, ktorý ho ponúka za zlomkovú cenu Lumie 950, 169 eur.

Návod ako nainštalovať Windows 10 Rom na Xioami Mi4 LTE

 1. Ako prvé stiahnite a nainštalujte MIFlash tool na váš Windows. Stiahnite si tento súbor.
 2. Dvakrát teraz kliknite na MiFlash 20150….zip a začnite proces inštalácie (počas inštalácie vám môže vyskočiť upozornenie od Windows Security – pokračujte aj tak v inštalácii). instalacia_windows-10-mobile-na-xioami-mi4-lte
 3. Po inštalácii ovládačov kliknite na Finish.
 4. Po tom ako ste nainštalovali do vášho PC MIFlash tool je potrebné stiahnuť Windows 10 Rom, ktorú nájdete na tomto odkaze.
 5. Odzipujze súbor.
 6. Zapnite si Developer mód na vašom smartfóne (choďte do nastavení vášho telefónu Additional Settings > Developer options > Debugging).
  developer-mode-xioami-mi4
 7. Pustite v PC príkazový riadok CMD (Windows key + cmd). Napíšte do príkazového riadku C:/Program Files (x86)/xioami/miphone/google/android a stlačte exter. Potom napíšte ďalší príkaz „adb reboot edl“ a stlačte opäť enter.
 8. V MiFlash sltačte refresh (viď obrázok nižšie).instalacia_windows-10-mobile-na-xioami-mi4-lte_3
 9. Ako na obrázku nižšie vidíte načítajte kastlík s Romkou na Windows a zvoľte možnosť Flash.
  instalacia_windows-10-mobile-na-xioami-mi4-lte_4
 10. Gratulujeme, práve ste si nahrali do vášho smartfónu Windows 10 Mobile.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close