Xiaomi chystá nástupcu populárneho smartfónu s cenou pod 100€! Na čo sa môžeme tešiť?

Ďalšie smartfóny z radu Redmi 10 od Xiaomi predsa len prídu. Očakávať môžeme modely Redmi 10A i Redmi 10C za rozumnú cenu.

Redmi 10 Prime_kamerovy modul
Zdroj: YouTube (Redmi India)

Čínska spoločnosť Xiaomi sa preslávila pre svoje smartfóny, ktoré patria medzi najlepšie v pomere cena / výkon. A i keď ceny zariadení od tohto čínskeho giganta postupne narastajú, stále uňho nájdeme v portfóliu aj lacnejšie smartfóny so skvelou výbavou. Takéto zariadenia sa radia pod ich dcérsku spoločnosť Redmi, ktorá má na pláne predsa len priniesť ďalšie lacné zariadenia. A aké to budú? My už dnes vďaka portálu Xiaomiadictos.com poznáme niektoré základné vlastnosti týchto zariadení. A musíme povedať, že sa konečne dočkáme pravého nástupcu populárneho Redmi 9A, ktorý si i dnes na trhu drží veľmi silnú pozíciu.

Redmi 10A i Redmi 10C sú na ceste

S oneskoreným príchodom smartfónov z radu Redmi tento rok sme už neočakávali, že Xiaomi ešte predstaví ďalšie modely v tejto sérii. Doteraz sme totiž mali možnosť vidieť len základný smartfón, ktorého výbavu tvoril čipset MediaTek Helio G88 a medzi jeho prednosti patrí napríklad 90Hz IPS LCD displej, 50mpx hlavný snímač kamery či 18W nabíjanie pre 5000mAh batériu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdá sa však, že spoločnosť ďalej predstaví ďalšie dva smartfóny z tejto série. Populárny Redmi 9A z minulého roka tak získa svojho nástupcu v podobe Redmi 10A. A zlatou strednou cestou bude i Redmi 10C, ktorý by mal získať o niečo lepšiu výbavu, ako model s prívlastkom A. Stále však budú oba modely o niečo nižšou triedou, ako je tomu v základom Redmi 10.

Akú výbavu tieto smartfóny získajú?

Každému je už teraz jasné, že nepôjde o veľmi výkonné zariadenia, no oba modely budú skvelou voľbou pre nenáročných používateľov. Ich cena sa má pohybovať pod úrovňou 100€, aspoň teda v prípade lacnejšieho Redmi 10A. Obe zariadenia majú byť poháňané zatiaľ neznámym čipsetom od spoločnosti MediaTek a tiež vieme, aké kamery smartfóny získajú.

V oboch prípadoch sa môžeme tešiť na tri kamerové snímače, pričom hlavný bude mať 50mpx. Doplní ho ultraširoký snímač schopný zhotovovať 8mpx snímky a tretím snímačom bude 2mpx makro snímač. Aké rozdiely medzi smartfónami budú zatiaľ nevieme. V prípade predchádzajúcej generácie smartfónov sme však našli menší rozdiel v dizajne zariadenia a tiež i prítomnosti NFC konektivity pre bezkontaktné platby smartfónom. Zariadenia by však mali vychádzať zo základného Redmi 10 a očakávať môžeme minimálne zmeny.

Kúpili by ste si takýto lacnejší smartfón od Redmi? Alebo ste skôr tím Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre