Vypnutie tejto funkcie v MIUI môže spôsobiť viacero problémom s chodom zariadenia

Nadstavba MIUI poskytuje mnoho užitočných funkcií. Niektorých z nich by ste sa ale nemali vôbec chytať, vedia spôsobiť problémy s chodom systému.

Xiaomi Mi 10_logo spolocnosti
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Mnohokrát vám v našich návodoch predstavujeme rôzne skryté funkcie, ktoré obsahuje populárna nadstavba pre Xiaomi – MIUI. Táto nadstavba poskytuje neuveriteľné možnosti prispôsobenia a uľahčenia používania smartfónu. Existujú ale isté funkcie, ktoré je lepšie nechať tak a nijako ich nemeniť. Na informáciu upozornil web mundoxiaomi.com.

Pre bežného používateľa je funkcia skrytá

Bežný používateľ sa ale deaktivovania takejto funkcie nemusí báť. Konkrétne ide o funkciu s názvom Optimalizácia MIUI. Táto funkcia sa nachádza vo vývojárskych nastaveniach (Možnosti pre vývojárov). Tie sú pre bežného používateľa skryté, no ak ste si niekedy pozreli návody na našom webe tak viete, že niekedy sme tieto vývojárske nastavenia potrebovali povoliť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI rezim pre vyvojarov
Zdroj: Vosveteit

Preto ak máte povolené vývojárske nastavenia a ste dostatočne zvedavý, tak ste mohli natrafiť na funkciu Optimalizácia MIUI, ktorá sa nachádza úplne na konci sekcie Možnosti pre vývojárov. Táto funkcia je v základnom nastavení zapnutá a odporúčame vám, aby to tak aj zostalo. Možnosti pre vývojárov nájdete v Nastaveniach v sekcii Ďalšie nastavenia.

optimalizácia MIUI
Zdroj: vosveteit.sk

Hlavným cieľom tejto funkcie bolo optimalizovať rôzne aspekty systému a taktiež dosiahnutie a udržiavanie rovnováhy medzi výkonom a výdajom energie. No zistilo sa, že systém tým pádom brzdil výkon zariadenia.

Čo môže nastať pri vypnutí tejto funkcie?

To, že táto funkcionalita je dostupná vo vývojárskych nastaveniach nie je žiadna náhoda. Vypnutie tejto funkcie sa odporúča iba profesionálom, ktorí testujú rôzne aspekty systému. Pre správne správanie systému vám odporúčame túto funkciu nevypínať.

Ak by sa tak ale náhodou stalo, tak vás môžu postrehnúť rôzne nestability systému, ako napríklad problém s prijímaním notifikácií, jasné blikanie displeja (pri vyšších Hz), problémy s úložiskom či znefunkčnenie systému Always On pri AMOLED displejoch. Taktiež nemusí byť správne optimalizovaná operačná pamäť (RAM), čo môže spôsobiť spomalenie všetkých úkonov. Týchto problémov môže byť ale oveľa viac.

Nastavení vo vašom smartfóne sa ale netreba báť a treba ich vyskúšať. Ak ale ide o nastavenia pre vývojárov, tak si názov a funkcionalitu vždy pred spustením overte na internete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre