APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Meta predstavila dve nové a hlavne užitočné skratky pre Messenger. Budete ich používať? My teda áno!

Nové skratky potešia najmä tých, ktorí často využívajú skupinové konverzácie.

V súčasnosti je sociálna sieť Facebook najpopulárnejšou sociálnou sieťou na svete a to aj napriek tomu, že čísla ukazujú, že používatelia o ňu postupne strácajú záujem. Rovnako populárny je aj Messenger od Facebooku, chatovacia aplikácie, prostredníctvom ktorej komunikujeme s našimi priateľmi, známymi, ale aj kolegami z práce.

Ešte začiatkom februára tohto roka sme upozorňovali na nové funkcie, ktoré zavítali do chatovacej aplikácie. Spoločnosť Meta vylepšila Vanish Mode, kde pribudli nové možnosti interakcií. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o špeciálny režim miznúcich správ. Pribudla aj možnosť odosielanie dlhších hlasových správ. Zdá sa však, že Meta pri týchto funkciách neskončila. Sociálna sieť najnovšie hlási ďalšie nové funkcie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Messenger dostáva nové funkcie

Ako informuje spoločnosť prostredníctvom svojich stránok, tak Messenger dostáva dve nové funkcie a ďalšie majú čoskoro pribudnúť. Konkrétne ide o podporu nových skratiek, ktoré používatelia využijú v skupinových konverzáciách. Prvou z nich je skratka „@everyone“. Dnes, ak chcete na niečo niekoho výslovne upozorniť v skupinovej konverzácii, tak musíte použiť znak @ spolu s menom používateľa. Ide o šikovnú funkciu, ktorá je však nepraktickou, ak chcete osloviť viac používateľov naraz. Asi ako už tušíte, tak skratka @everyone slúži práve za týmto účelom. Potom, ako ju použijete, tak každému používateľovi v chate príde upozornenie, že bol spomenutý v rámci diskusie.

Messenger_skratka_kazdy
Zdroj: messengernews.fb.com

Druhá skratka, ktorú sociálna sieť predstavila, robí presný opak. Ide o skratku „/silent“. Ako už z jej názvu plynie, tak potom, ako použijete túto skratku, tak účastníci konverzácie nedostanú upozornenie na správu, ktorú ste odoslali. Ide o funkciu, ktorú napríklad využijete, ak si s niekým v skupinovej konverzácii píšete v neskorých večerných hodinách. Prípadne, ak sa nachádzate v inom časovom pásme a niekoho by ste mohli potenciálne vašou správou zobudiť.

messenger_skratka_silent_ticho
Zdroj: messengernews.fb.com

Sociálna sieť predstavila aj ďalšie skratky, ktoré ale budú pre používateľov dostupné neskôr. Do iOS mieri skratka „/gif XY“, pričom XY môžete nahradiť napríklad slovom „party“ a následne sa vám zobrazia gif obrázky s témou párty. Sociálna sieť rovnako predstavila aj skratku /Pay, ktorá slúži na preposielanie peňazí medzi používateľmi v chate. V tomto prípade treba ale uviesť, že dostupnou bude len pre používateľov naprieč USA.

Nové funkcie popísané vyššie, by mali byť pre používateľov distribuované v priebehu najbližších dní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close