SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny od Xiaomi budú mať výrazne lepšiu kameru: Nové modely zosadia Huawei z tróna fotomobilov!

Spolupráca Xiaomi a Leicy je už potvrdená. Prvých smartfónov by sme sa mali dočkať v priebehu nasledujúcich mesiacov, naznačuje kód Galérie.

Už dlhšiu dobu sa povráva, že Xiaomi zapracuje na kamerách svojich smartfónov. A aj keď prémiové smartfóny majú naozaj prepracovanú kameru, zatiaľ sa ešte nedokázali dotiahnuť na dlhodobého premianta v tejto oblasti a tým je čínsky Huawei. Huawei dlhodobo spolupracoval so spoločnosťou Leica, ktorá dokázala ich smartfóny dotiahnuť až na vrchol rebríčkov fotomobilov, akým je napríklad DxOMark. Po sankciách zo strany USA však Huawei neprišiel len o Google služby či americké technológie, ale aj o atraktivitu, vzhľadom k čomu od spoločnosti odchádza aj Leica. Minulý rok totiž vypršala ich vzájomná dohoda a Leica sa rozhodla s Huawei ďalej nespolupracovať. Práve preto sa začalo šepkať o tom, že novým adeptom na spoluprácu je práve Xiaomi a naše domienky sa aj potvrdzujú. Informuje nás o tom komunita Xiaomiui.

Spolupráca Xiaomi a Leicy je potvrdená

Každý z nás v kútiku duše dúfal, že sa spolupráca Xiaomi a nemeckej spoločnosti Leica naplní. Kamery od spoločnosti Leica bývajú jedými z najlepších, aké na trhu nájdeme. Práve táto spolupráca by mohla spoločnosť pozdvihnúť na vrchol rebríčkov fotomobilov, čím si Xiaomi nájde mnoho ďalších fanúšikov. Táto spolupráca sa nám dnes potvrdila celkom náhodou, prostredníctvom kódu aplikácie MIUI Galéria. V kóde tejto aplikácie sa zobrazilo viacero efektov, ktoré nadobudli označenie názvom spoločnosti Leica. Už teda niet pochýb o tom, že spolupráca týchto dvoch spoločností bude reálna.

Xiaomi Leica
Zdroj: Xiaomiui

Medzi efektami nájdeme pre príklad Leica Monochrome, Leica Monochrome HC, Leica Natural či Leica Vivid. Nech by sa Xiaomi akokoľvek snažilo utajiť spoluprácu s Leicou, nie je to možné. My už sa pomaly tešíme na prvé modely, ktoré prinesú kameru od populárnej spoločnosti. A ktoré smartfóny to budú? Pozrieme sa na to spolu nižšie.

Pravdepodobne pôjde len o vlajkové modely

Nemôžeme očakávať, že Xiaomi nasadí svoje najlepšie technológie do lacnejších smartfónov. A rovnako neočakávame, že sa kamery od spoločnosti Leica objavia u lacnejších modelov. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjdu najlepšie technológie len do vlajkových smartfónov, ktorých cena je o niečo vyššia. Rovnaká situácia nastala pri nasádzaní reproduktorov od Harman Kardon, ktoré taktiež nájdeme len vo vlajkovej sérii spoločnosti. Nateraz však nie je známe, ktoré modely konkrétne prídu so špičkovou kamerou od spoločnosti Leica.

Povráva sa o tom, že prvý model s takouto kamerou by mal byť Xiaomi 12 Ultra. Na internete sa objavili už viaceré rendery smartfónu, ktorý má na sebe vyobrazené logo Leica. Predstavenie tohto smartfónu sa už blíži a práve preto sa už nevieme dočkať, kedy sa nám táto domienka buď potvrdí alebo vyvráti. Model Xiaomi 12 Ultra by sa mal predstaviť už v máji spolu s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+.

Kúpili by ste si smartfón od Xiaomi práve pre prítomnosť kamery od Leicy? A očakávali ste, že sa táto spolupráca naplní? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close