Sponzorovaný obsahSpravodajstvoZariadenia

Vybrali sme pre vás tablety s FULL HD displejom do 150 €

Dnes sme si v rámci nášho tipu pre vás vybrali dve zaujímavé zariadenie s cenovkou pod 150 €, ktorá dokážu schovať aj vybrané drahšie zariadenia. Konkrétne radi by sme vám predstavili Chuwi VI10 a Chuwi Hi10

Chuwi VI10 – FULL HD displej o veľkosti 10,8″

Prvým tabletom, ktorý nám padol v januárových výpredajoch do oka je Chuwi VI10 Plus, ktorý sa môže pochváliť veľkým 10,8“ displejom s FULL HD rozlíšením a podporou technológie IPS. Zo samozrejme nie je všetko, v zariadení tkvie štvorjadrový procesor od známeho výrobcu Intel s taktom pracujúcim na frekvencii od 1.44GHz až po 1.84GHz, ktorému sekundujú 2GB operačnej DDR3L pamäte RAM. A 32GB úložný priestor s možnosťou jeho rozšírenia o ďalších 128GB. Inými slovami, tešiť sa môžete na zariadenie s ktorým zvládnete nie len kancelársku prácu, ale aj náročnejšie hry. V rámci výbavy nechýba ani známy USB Type – C konektor, Micro USB Slot, Micro HDMI, jack pre slúchadla či rozhranie na pripojenie klávesnice. Do toho ešte zariadenie prichádza s vysokokapacitnou batériou o veľkosti 8400mAh, vďaka ktorému sa nestratíte ani na dlhších cestách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Chuwi

A to najlepšie na záver, zariadenie je dostupná aj v európskych skladoch s konečnou cenou niečo málo pod 130 €. Mimochodom, zariadenie prichádza s operačným systémom Remix 2.0, čo je kombinácia Windowsu 10 a Androidu 5.1.

Chuwi Hi10 – nie len na kancelársku prácu, ale aj na hry

Druhým zariadením, s ktorým potešíme skôr náročnejších hráčov je Chuwi Hi10 Ultrabook, ktorého cenovka je niečo okolo 150€. Poďme sa však pozrieť čo je na tomto zariadení zaujímavé. Zariadenie prichádza s mierne menším displejom – 10,1“ avšak s rovnakým rozlíšením, čoho výsledkom je vyššia hustota pixelov. V zariadení tkvie tak isto procesor od Intelu, ktorý v turbo režime pracuje na frekvencií 1.84GHz, avšak rozdielnosti nájdeme v ostatných parametroch. Totiž v útrobách tkvie 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložného priestoru, čo sú dvojnásobné hodnoty oproti vyššie spomínaného zariadenia. Poteší aj integrovaná grafická karta s frekvenciou až do 500mhz, čo robí zo zariadenia tablet vhodný aj na tie náročnejšie hry. Chuwi ďalej v rámci tohto zariadenia ako hlavný operačný systém implementoval Windows 10, taký ako sme na ňho zvyknutí aj na našich počítačoch a nechýba ani možnosť spustenia Androidu vo verzii 5.1.

Zdroj: Chuwi

V rámci konektivity nechýba ani klasický 2x USB slot či 1x Micro USB slot ako aj klasický jack pre slúchadla či dock pre externú klávesnicu. Tak isto poteší aj batéria, ktorá je síce o niečo menšia – 6400mAh, ale na druhej strane vďaka optimalizácii zariadenie výrobca deklaruje výdrž zhruba 6-8 hodín, a to aj vďaka procesoru s 14nm architektúrou, ktorá je menej náročná na konzumpciu energie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close