Vaša Gmail schránka bude prehľadnejšou. Google zavádza nový filter správ, ktorý obmedzí viditeľnosť „nepodstatných“ e-mailov

Google vám ešte o čosi viac sprehľadní e-mailovú schránku Gmail. Prináša do aplikácie nový filter.

Gmail spravy titulka
Zdroj: In Green / Shutterstock.com

Určite to poznáte, otvoríte Gmail a tam máte kvantum e-mailom. Niektoré sú viac dôležité a iné zas menej. Ako to ale býva pravidlom, tak tie, ktoré sú nezaujímavé, tak tých je násobne viac. V záplave takýchto správ sa preto môžu stratiť tie dôležité, s ktorými potrebujete pracovať.

Google v minulosti zaviedol viacero opatrení, ako sa filtrujú správy. Napríklad vytvoril dedikované miesto pre reklamné e-maily, ktoré sa nám automaticky filtrujú, ak máte samozrejme túto funkciu povolenú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Gmail vylepšuje filtrovanie správ

Zdá sa ale, že Google posunie filtrovanie správ na novú úroveň, upozorňuje web 9to5google.com, ktorý dáva do pozornosti nový update služby.

Web konkrétne upozorňuje na to, že Gmail začal časti používateľov hlásiť v rozhraní aplikácie, že časť e-mailov, ktoré nie sú podstatné, presunie mimo hlavného výpisu správ. Tieto správy nájdete na karte „Updates“, resp. „Aktualizácie“.

Malo by ísť o správy, ktoré sú automaticky generované rôznymi systémami a službami. Môže ísť napríklad o potvrdenia o platbe, rôzne výpisy či faktúry.

Ako ďalej približuje portál, tak táto funkcia je nateraz obmedzená len pre časť používateľov, pričom postupne je zavádzaná pre širšie publikum.

„Gmail teraz umiestňuje správy, ktoré možno nevyžadujú vašu okamžitú pozornosť, do aktualizácií. Môžete to kedykoľvek zmeniť v nastaveniach.“

Google v rámci upozornení v rozhraní aplikácie zároveň dopĺňa, že ak používatelia nebudú chcieť používať túto funkciu, tak ju samozrejme budú môcť deaktivovať. K vypnutiu tejto funkcie sa používateľ dostane cez kartu Nastavenia Gmailu – E-mailový účet – kategórie prijatých správ.

Mimochodom, okrem iného, Google pracuje aj na karte, kde bude sumarizovať rôzne predplatné zo služieb. Kedy bude ale táto karta dostupnou, teraz nevieme povedať. Pomôže vám ale lepšie sa orientovať v rôznych službách, čo a kde máte zaplatené, a čo ešte treba zaplatiť a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre