Návody

Ako čo najlepšie filtrovať správy v prostredí Gmail? Tieto dva užitočné triky pozná len málokto!

Filtrovanie a triedenie správ v prostredí Gmail vie byť niekedy náročné. My vám ale ukážeme, ako na to pomocou jednoduchých trikov.

Každým dňom nám v e-mailovej schránke pristane kopec správ. Poskytovatelia e-mailových služieb dnes ale už vedia pomerne slušne triediť správy podľa toho, či ide o spam, dôležitý e-mail alebo o správu zo sociálnej siete. Ak ale potrebujete nájsť konkrétny e-mail, prípadne viacero správ, ktoré spĺňajú isté kritéria, tak je už vyhľadávanie a filtrovanie správ o čosi ťažšie. Prostredie Gmail je síce jednoduché a často intuitívne, no niektoré funkcionality sú skryté.

Upratovanie v schránke

Žiadne úložisko nie je nekonečné a také malé upratovanie nikomu nezaškodí. Google poskytuje ku každému účtu 15 GB úložného priestoru zadarmo, ktorý je ale použitý nielen na zálohu fotiek či videí, ale aj na e-mailovú schránku. Preto nie je na škodu si v schránke urobiť poriadok najmä od veľkých správ a uvoľniť nejaké to miesto napríklad na spomínanú zálohu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obyčajné správy ale toľko miesta nezaberajú. Problémom sú ale správy s rôznymi prílohami, ktoré vedia dokopy zaberať už značné miesto. Ako ale filtrovať správy, ktoré sú väčšie? Takou pomyselnou hranicou vie byť napríklad 5 MB. V takom prípade už určite nejde o obyčajnú správu a množstvo takýchto väčších správ vie zahltiť vašu schránku. Na vyhľadanie správ, ktoré sú väčšie, ako 5 MB treba použiť príkaz size s počtom bitov. V tomto prípade vypíšete do vyhľadávača v prostredí Gmail príkaz size: 5242880. To vám vyhľadá všetky správy, ktoré sú väčšie, ako 5 MB.

gmail 5mb mail
Zdroj: vosveteit.sk

Triedenie e-mailov počas ich prijímania

Prostredie Gmail síce už ponúka istú formu triedenia e-mailov podľa skupín ako Sociálne siete či Reklamy. Vy si ale svoje správy viete triediť ešte o čosi lepšie. Gmail totiž ponúka vytvorenie nekonečného množstva ďalších e-mailových adries bez vytvárania nového účtu. Vy si tak viete vytvoriť e-mail pre každú udalosť zvlášť a následné vyhľadávanie vykonáte podľa toho, v akej oblasti e-mail vyhľadávate.

gmail aliasy
Zdroj: unsplash.com (Solen Feyissa), úprava: Vosveteit.sk

Situáciu uvedieme na príklade. Vaša klasická schránka má adresu príklad@gmail.com. Ak si chcete oddeliť pracovné e-maily od tých ostatných, tak si nastavíte posielanie pracovných e-mailov na adresu príklad+práca@gmail.com. Jednoduchým použitím znaku + za originálnym názvom vašej adresy si viete vytvoriť nekonečné množstvo e-mailových adries. Všetky správy vám pristanú normálne v schránke, no ich následné filtrovanie bude o čosi jednoduchšie.

Triedenie viete samozrejme vykonávať aj manuálne. Pravým kliknutím na e-mail a výberom možnosti Presunúť do si viete e-mail presunúť do akejkoľvek kategórie, ktorú si viete samozrejme aj vytvoriť.

gmail presunúť do
Zdroj: vosveteit.sk

Pevne veríme, že po prečítaní tohto článku bude pre vás filtrovanie a triedenie správ v prostredí Gmail omnoho jednoduchšie a rýchlejšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close