TechnológieWindows

Microsoft do Windowsu prináša operačný systém určený pre robotov

Microsoft vo svojom blogovom príspevku uviedol, že vydáva experimentálnu verziu operačného systému ROS1, ktorá obsahuje nástroje a knižnice umožňujúce vývojárom budovať komplexné roboty a súčasne využívať pokročilé funkcie (Machine Learning,  Azure Cognitive Services,…) systému Windowsi 10 IoT.

„Ľudia boli vždy fascinovaní robotmi. Moderné roboty dnes dopĺňajú náš život, a to ako v práci, tak aj doma. Skladové roboty umožnili rýchlejšie dodanie zákazníkom online a mnohí majitelia domácich zvierat sa spoliehajú na robotické vysávače, aby udržali podlahu čisté. Priemysel vidí v robotoch viacero benefitov od diverzifikácie v manufaktúre, doprave, zdravotníctve či pri nehnuteľnostiach. Ako roboty pokročili, tak aj vývojové nástroje. Vidíme robotiku s umelou inteligenciou ako všeobecne dostupnú technológiu na posilnenie ľudských schopností.

[…] Spoločnosť Microsoft spolupracuje s Open Robotics a ROS Industrial Consortium na uvedení operačného systému Robot do systému Windows. Spoločnosť Microsoft sa pripojila k ROS Industrial Consortium, ktorej poslaním je rozšíriť pokročilé možnosti ROS na výrobu a zlepšiť produktivitu a návratnosť investícií priemyselných robotov.“

Na udalosti ROSCon 2018 bude spoločnosť Microsoft prezentovať robota ROBOTIS Turtlebot 3, ktorý bude pracovať so systémom ROS postavenom a poháňanom systémom Windows 10 IoT Enterprise na procesore Intel Coffee Lake NUC. Stroj využije systém Windows Machine Learning na nasmerovanie k osobe, ktorá je k nemu najbližšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: Microsoft via Neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close