RecenzieZariadenia

RECENZIA: LAMAX Sentinel2 – drobný „reprák“ s obrovským srdcom

Vyskúšali sme Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2. Čo vám môže ponúknuť?

Výrobca LAMAX prekvapuje kvalitným zvukom a batériou, ktorá sa nezľakne dlhej šichty. Písali sme to aj v recenzii na bezdrôtové slúchadlá LAMAX Taps1 a zdá sa, že aj v prípade reproduktorov si výrobca udržuje svoj štandard. Reproduktor sme testovali počas jedného týždňa a nižšie sa dočítate, čo kúpou tohto reproduktora získate.

Balenie

Rovnako ako slúchadlá, aj reproduktor prichádza v príjemnom balení. Vo vnútri nájdete reproduktor, nabíjanie s koncovkou USB C a AUX kábel. Reproduktor sme dostali v nenápadnej čiernej farbe. V tomto sa názory môžu rozchádzať a závisí na osobitom vkuse, ale jednoduchý, elegantný čierny dizajn považujeme za výhodu. Nech sme reproduktor umiestnili kdekoľvek, nepôsobil rušivo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
LAMAX Sentinel2
Zdroj: vosveteit.sk

LAMAX Sentinel2 môžete pripojiť k telefónu, či počítaču pomocou Bluetooth, alebo AUX káblom. Reproduktor okrem iného ponúka priestor na pamäťovú TF kartu. Reproduktor má na šírku 18cm, výšku 6cm a hĺbku 5cm. Veľkosťou sa teda môže radiť medzi tie menšie, no to, čo ukrýva „pod kapotou“ nás príjemne prekvapilo.

Technické špecifikácie

Reproduktor LAMAX Sentinel2 prichádza s Lítiovo-iónovou batériou, ktorá má kapacitu 3600 mAh. O pripojenie sa postará Bluetooth 5.0 a ďalším výrazným kladom je vodeodolnosť. Faktor odolnosti je IP67, čo znamená, že reproduktor je odolný voči prachu a vode, nie je však vodotesný. Ale aj napriek tomu si nájde využitie napríklad pri bazéne, či jazere. LAMAX Sentinel2 sa skladá z dvoch menších reproduktorov, ktoré majú výkon 10W a priemer 48mm.

Niet čo vytknúť

Čo sa týka funkcií, reproduktor LAMAX Sentinel2 prichádza s  typickými funkciami, ktoré môžete od reproduktoru očakávať. Zastavenie/spustenie, zvýšenie/zníženie hlasitosti a výber módu. Stlačením tlačidla si môžete zvoliť, či sa reproduktor pripojí cez AUX kábel, Bluetooth, alebo bude čerpať z pamäťovej karty.

LAMAX Sentinel2
Zdroj: vosveteit.sk

Tu opäť musíme vyzdvihnúť, že režim Bluetooth má výborný dosah. Nebol problém pripojiť sa k reproduktoru aj z druhej strany bytu a následne si bez najmenšieho problému púšťať hudbu. Čo sa týka prehrávania hudby, pri prvom pustení pesničky sme mali pocit, akoby bol reproduktor tichší, než ostatné. Prvý dojem však prešiel, keď sme si uvedomili že v prípade tohto reproduktoru sa vám do uší dostane čistý zvuk, bez šumov, ktoré sa objavujú pri iných zariadeniach v tejto cenovej kategórii.

Zvuk je teda kvalitný a keď si pustíte reproduktor naplno, rozhodne vám nepríde ani tichý. Ďalším prekvapením je výdrž batérie. Výrobca sľubuje výdrž až 24 hodín, no či to sadne presne na hodinu vám nepovieme. Čo vám však povedať môžeme je to, že testovaný reproduktor sme nabili iba raz, a to keď nám prišiel. Testovaný bol v menšom byte, tým pádom nebol hlas nastavený na najvyššiu hodnotu, no reproduktor dokázal prežiť niekoľko „celovečerných“ stretnutí a ak ma smartfón neklame, po týždni a pol mal viac ako polovicu batérie.

Tu sa dostávame k jedinému menšiemu nedostatku. Uvítali by sme ukazovateľ batérie na samotnom reproduktore, ktorý by nám dal lepšiu predstavu o tom, koľko toho reproduktor ešte vydrží. Je to však minimálna chybička krásy, ktorá zaniká pri všetkých kvalitách, ktoré vám LAMAX Sentinel 2 môže ponúknuť.

LAMAX Sentinel2
Zdroj: vosveteit.sk

Cena

Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2 kúpite na stránke výrobcu za 80€. Musíme povedať, že kvalita danej cene zodpovedá. Dostanete vodeodolný reproduktor s kvalitným, čistým zvukom, dlhou výdržou batérie a dizajnom ktorý neruší. Počas nášho testu sme zistili, že máme v rukách spoľahlivý reproduktor, ktorému naozaj nie je čo vytknúť.

LAMAX Sentinel2
Zdroj: lamax-electronics.com

Záver

LAMAX Sentinel2 sme skúšali pri širokej škále činností. Nesklamal pri večerných posedeniach pri hudbe, nesklamal svojim dosahom, nesklamal ani ako druhý reproduktor pri sledovaní filmov. Príjemne nás zaskočil aj tým, že sme ho nabili len raz pričom vydržal pracovať, keď bolo treba. LAMAX Sentinel2 preto odporúčame každému, kto hľadá kvalitný Bluetooth reproduktor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close