Príchod náramku Mi Band 7 do Európy sa blíži: Vyplatí sa nám však jeho kúpa?

Mi Band 7 ponúka viacero noviniek vrátane podpory Always On displeja. Pozrite sa však, čo všetko sa zmenilo v porovnaní so staršou verziou.

Mi Band 7 1
Zdroj: Xiaomi

Náramok s označením Mi Band 7 sa v Číne odhalil už pred nejakou dobou. Jeho príchod do Európy sa však podľa našich zdrojov blíži a my už by sme mali pomaly premýšľať, či si novú „sedmičku“ kúpime. Prináša so sebou totiž hneď niekoľko výhod, no v ponuke je taktiež stále jeho minuloročná verzia, ktorá rovnako ponúka veľa predností. Vyplatí sa nám teda kúpa novej generácie náramku alebo by sme mali siahnuť po staršej verzii? A ako na tom bude cena náramku, bude pre nás dostatočne atraktívna k tomu, aby sme po novinke siahli? Odpoveď nám prináša portál xiaomiadictos.com.

Výhodou novej generácie Mi Band 7 je jeho displej

Porovnáme si nový Mi Band 7 so staršou generáciou v podobe Mi Band 6, pričom nový náramok ponúka väčší displej. Ten z 1.56″ narástol na 1.62″ a aj keď sa nám môže zdať, že 0.06″ veľa nespraví, s ohľadom na fitness náramok to môže robiť veľký rozdiel. Dôvodom je množstvo obsahu, ktoré sa na túto plochu zmestí. Rovnako za spomenutie stojí aj podpora Always On displeja, vďaka ktorému nebudeme musieť pri každej kontrole času klepať na displej. Čo však môže byť dôsledkom tejto funkcie je výdrž batérie, ktoré sa s aktívnym Always On displejom môže skrátiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Mi Band 7
Zdroj: Xiaomi

Batéria však v prípade Mi Band 7 narástla celkom značne. U Mi Band 6 mala batéria kapacitu 125mAh, no nová generácia ponúka až 180mAh. Výdrž na jedno nabitie však bude s aktívnymi viacerými funkciami zrejme porovnateľná a aj keď by náramok pokojne mohol vydržať 15 dní na jedno nabitie, s viacerými funkciami sa zrejme budeme pohybovať na úrovni 7 dní. Pre väčšiu batériu však batéria narástla aj hmotnosť náramku, a to takmer o 1 gram.

Na svoje si príde každý športovec

Okrem toho, že nová generácia náramku ponúka aj plynulejšie animácie a rýchlejšiu odozvu, spomenúť musíme aj športové režimy. Od toho tu predsa fitness náramky sú, aby nám dokázali sledovať aj naše športové aktivity. A zatiaľ čo Mi Band 6 ponúkal športových režimov „len“ 30, Mi Band 7 sa môže pochváliť až 120 športovými režimami, ktoré môžete vyskúšať. Medzi ne sa samozrejme radia aj nejaké menej tradičné športy a s najväčšou pravdepodobnosťou plný potenciál týchto športových možností nikdy nevyužijete. Na svoje si však zrejme príde úplne každý.

Vyplatí sa teda kúpa náramku Mi Band 7? Jeho cena sa bude s najväčšoou pravdepodobnosťou u nás na Slovensku pohybovať na úrovni okolo 50€, čo je celkom lákavá ponuka. Postupne však bude klesať aj cena náramku Mi Band 6 a jeho atraktívnejšej verzie Mi Band 6 NFC. Globálna verzia náramku Mi Band 7 by totiž nemala podporovať NFC platby a verzia s touto funkcionalitou by mala prísť neskôr. Výhod však nová generácia ponúka stále mnoho, no či sa vám vyplatí náramok kúpiť musíte posúdiť sami. Ak ste teda zameraní na lepší displej, tešíte sa na Always On displej a rovnako veľa športujete, „sedmička“ je pre vás ako uliata. Prechod z verzie Mi Band 6 však nie je taký výrazný, ako by sme možno očakávali.

Zvažujete kúpu náramku Mi Band 7? A čím vás táto generácia oslovila? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre