Xiaomi Mi Band 6 NFC: Ako si môžete aktivovať NFC platby vo svojom fitness náramku?

Mastercard v spolupráci so Xiaomi ohlasuje podporu NFC platieb pre Mi Band 6 NFC. Pozrite sa, ako si môžete funkciu aktivovať.

Xiaomi Mi Band 6
Zdroj: YouTube (xiaomify)

Ešte v septembri tohto roka sme písali, že do nášho regiónu pomaly, ale isto smeruje náramok Mi Band 6 s podporou NFC technológie. Spočiatku to vyzeralo, že táto technológia bude naprieč našim regiónom vo veľkej miere limitovanou, naznačovali to správy z českého servera xm.cz. Dôvodom bolo, že aplikácia Mi Pay jednoducho nepodporovala naše banky. Pri pokusoch o aktiváciu karty sa používatelia mohli stretnúť s hláškou nižšie.

„Je nám ľúto, ale v súčasnosti nie je možné používať túto službu, pretože účet, pomocou ktorého ste prihlásený, je registrovaný v zahraničí. Skúste zo znovu po prihlásení pomocou účtu, ktorý je registrovaný v Číne.“ hovorila hláška, ktorá trápila používateľov, ktorí sa snažili aktivovať NFC platby.

Najnovšie, slovenská pobočka mastercard.sk hlási, že prináša podporu NFC platieb i pre Mi Band 6 NFC náramok. Náramok je v súčasnosti možné prepojiť s mBank a službou Curve. Čoskoro by mala medzi podporované banky pribudnúť i Prima Banka, hovorí Mastercard.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si môžete aktivovať NFC platby na Mi Band 6 NFC?

„Plaťte rýchlo, bezpečne a bezkontaktne s kartou Mastercard a Mi Smart Band 6 NFC.“ píše spoločnosť na svojich stránkach.

Mastercard ďalej prezrádza, že aktivovanie karty v Mi Band náramku je možné prostredníctvom aplikácie Xiaomi Wear. Potom sa je potrebné prihlásiť do svojho Mi účtu a vybrať si región „Slovenská republika“. Následne na karte „Zariadenie“ je potrebné vybrať „Fitness náramok Mi Smart Band 6 NFC“ a aktivovať ho. V poslednom kroku je potrebné prostredníctvom karty „Xiaomi Pay“ vyplniť údaje o svojej karte Mastercard a potvrdiť autorizáciu prostredníctvom SMS.

Mastercard v závere prezrádza, že potom, ako si pridáte kartu do vášho náramku, tak prostredníctvom sekcie platobných kariet budete môcť aktivovať možnosť platby, ktorá bude aktívnou po 60 sekúnd potom, ako vyberte platobnú kartu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre