Xiaomi Mi Band 6 vs Mi Band 5: Oplatí sa spraviť upgrade, či radšej zostať pri staršej generácii?

Oplatí sa spraviť upgrade z 5. na 6. generáciu? Prípadne, pre ktorú verziu náramku sa rozhodnúť pri kúpe nového Mi Band?

Xiaomi Mi Band 6
Zdroj: YouTube (xiaomify)

Len pár dní dozadu sa odohralo predstavenia fitness náramku Mi Band 6, od ktorého mnohí očakávajú, že bude lámať predajné rekordy, rovnako ako jeho predchodca. Náramok sám o sebe priniesol viacero inovácií, hoci nie všetky, ktoré boli pôvodne iniciované rôznymi leakermi informácií, boli aj predstavené. V každom prípade otázkou zostáva, oplatí sa spraviť upgrade na novšiu generáciu? Nižšie sme si pre vás pripravili porovnanie týchto produktov.

Xiaomi Mi Band 6

Nová generácia náramku prináša 1,56“ AMOLED displej s rozlíšením 152 x 486 bodov, čo je 326ppi. Ďalej sa môže pochváliť vysokou svietivosťou na úrovni 450 nitov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Okrem toho ostatné prvky zostávajú rovnaké, pretože Mi Band 6 prináša rovnako tvarovaný panel a remienok, aký sa našiel u predchádzajúcej generácie Mi Bandu.“

Spoločnosť ďalej tvrdí, že fitness náramok by mal vydržať na jedno nabitie fungovať 14 dní. Čerešničkou na torte je, že náramok ponúka aj špeciálny režim, ktorý dokáže predĺžiť životnosť batérie až o ďalších 19 dní. Ide však o režim, ktorý okreše funkcie náramku. Rovnako treba dodať, že náramok je vodeodolný do hĺbky 50 metrov. Inými slovami, môžete sa s ním bez obáv, ako kúpať, tak aj sprchovať.

Xiaomi ďalej hovorí o podpore 130 rôznych vzhľadov obrazovky. Ďalej sa môže pochváliť senzorom schopným merať saturáciu kyslíka v krvi, teda Sp02. Mi Band 5 túto technológiu nepodporuje. Potešiť môže ešte prítomnosť PAI indikátora.

Xiaomi Mi Band 6_nabijanie
Zdroj: Xiaomi

Samozrejme, nechýba ani 24-hodinová podpora monitoringu srdca, sledovanie spánku, či podpora až 30-športových režimov. Spoločnosť okrem iného hovorí aj o funkcii automatickej detekcie aktivity. Tá je však dostupná len pre 6 športov (chôdza, bežecký pás, jazda na bicykli, veslovanie (ergometer) a eliptické cvičenie).

xiaomi mi band 6 sporty
Zdroj: Logger

Xiaomi Mi Band 5

Prejdime k Mi Band 5 náramku, ktorý ponúka rovnako AMOLED displej. Ten je však veľkým 1,1“, hoci je fyzicky rovnako veľkým. Obrazovka náramku ďalej podporuje 100-rôznych možností zobrazenia vzhľadu obrazovky. Čo sa týka rozlíšenia, tak to je 126 x 294 pixelov. V prípade svietivosti, náramok podporuje úroveň podsvietenia 450 nitov. Pochváliť sa okrem iného môže aj vodeodolnosťou do 50 metrov. Rovnako, ako Mi Band 6, tak aj Mi Band 5, podporuje 24-hodinový monitoring tepu, či sledovanie spánku vrátane merania PAI. Kde nájdeme však rozdiel, je podpora športových režimov. Náramok ich totiž podporuje len 11. Čo sa týka výdrže, tak Xiaomi hovorí o 14-dňovej štandardnej výdrži náramku. Za spomenutie určite stojí povedať, že ako Mi Band 6, tak aj Mi Band 5 podporuje Bluetooth v štandardne 5.0.

Xiaomi Mi Band 5 (1)
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Aj keď sú rozdiely medzi generáciami rozhodne menšie, ako sa predpokladalo (žiadna podpora GPS alebo hlasového asistenta), druhým dychom treba povedať, že aj cena je podobnou. Aktuálne sa našom trhu predáva Mi Band 5 v cenovej hladine okolo 35€. Očakávaná cena Mi Band 6 má byť niekde na úrovni okolo 45€. Teda zostáva na zvážení každého záujemcu o kúpu, ktorý náramok je vhodnejším. Vzhľadom však na funkciu merania saturácie kyslíka a aktuálne prebiehajúcej pandémie, my by sme pri kúpe nového náramku uprednostnili novšiu generáciu. Druhým dychom treba však povedať, že v prípade, ak disponujete Mi Band 5 náramkom, upgrade nie je nevyhnutný. Ktorý z náramkov by ste si vybrali vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre