KryptomenySpravodajstvo

Prečo sa prudko prepadla hodnota Bitcoinu? Toto je dôvod!

Hodnota Bitcoinu sa za posledné dni prepadla o takmer 10%. Čo stojí za týmto poklesom jeho hodnoty?

Bitcoin je v posledných dňoch jednou z najviac diskutovaných tém vo svete kryptomien. Dôvodom je prudký prepad hodnoty Bitcoinu. Čo za tým stojí? Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

Žijeme v globalizovanom svete, kde jedna lokálna udalosť dokáže ovplyvniť to, čo sa deje na druhej strane Zeme. To sa udialo i teraz. Pravdepodobne ste postrehli, že v Kazachstane aktuálne prebiehajú masívne demonštrácie. Málokoho by napadlo, že situácia v tejto krajine môže ovplyvniť i hodnotu Bitcoinu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kazachstan je druhou najväčšou krajinou z pohľadu ťažiarov Bitcoinu

Ak ste si kúpili Bitcoin v novembri minulého roka, tak ste za neho zaplatili približne 69 tisíc dolárov, dnes sa jeho hodnota pohybuje pod 42 tisícmi. Možno ste to netušili, ale Kazachstan je krajinou, ktorá je druhým najväčším centrom ťažiarov Bitcoinov, hneď po USA. Ako môžete vidieť nižšie, tak hodnota Bitcoinu sa za posledné dni prepadla o takmer 10%, čo nie je málo.

pokles hodnoty bitcoinu_kazachstan
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

Inými slovami, za poklesom cien je séria násilných revolt v bývalej sovietskej republike, čiastočne vyvolaná tamojším prezidentom Kassym-Jomartom Tokajevom, ktorý nariadil bezpečnostným silám potlačiť demonštrácie nech to stojí, čo to stojí. Okrem iného treba dodať, že v stredu vláda presadila celoštátny výpadok internetu, ktorý trval osem hodín – a zastavila akúkoľvek ťažbu kryptomien.

V dôsledku výpadku internetu došlo k poklesu „hashrate“. Ide o termín, ktorý je dobre známym pre odborníkov na tému digitálnych mien. Používa sa na opis množstva výpočtového výkonu, ktorý je využívaný krypto sieťou. Nešlo pritom o zanedbateľný pokles výkonu. Po pár hodinách sa celosvetový výkon prepadol o 12%, uviedol Larry Cermak, viceprezident výskumu na krypto spravodajskej stránke The Block.

Treba uviesť, že hoci by úbytok ťažiarov a tým i pokles na strane ponuky mal znamenať, že cena Bitcoinu bude rásť, tak opak je pravdou. Zdá sa, že situácia v Kazachstane vystrašila investorov natoľko, že sa začali zbavovať Bitcoinov čo spôsobilo pokles ceny. V závere treba uviesť, že Bitcoin si v priebehu posledných rokoch zažil viacero takýchto zemetrasení a vždy sa doposiaľ otriasol. Bude tomu tak i teraz?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close