SpravodajstvoVesmír

Táto fotografia z Mesiaca pobláznila mnohých. Objekt na fotografii bol označený ako „Záhadný dom“. Už vieme, čo to je!

Čínsky rover Yutu-2 sa podrobnejšie pozrel na „záhadný dom“ na Mesiaci. Žiaden dom to nakoniec nie je.

Čínsky rover Yutu-2, ktorý sa nachádza na odvrátenej strane Mesiaca, takto mesiac dozadu zachytil fotografiu s neznámym objektom. Išlo o objekt, ktorý Čínska vesmírna agentúra označila ako „Záhadný dom“. Samozrejme, ako vesmírna agentúra publikovala fotografiu, tak sa objavili naprieč internetom správy, že na Mesiaci môžu byť mimozemšťania, alebo že ide o komunikačný nástroj, ktorý nie je pôvodom zo Zeme. Tieto správy kolovali internetom aj napriek tomu, že Čína uviedla, že pravdepodobne ide o lunárnu skalu.

Z mimozemšťanov sa stal kameň

Najnovšie na sociálnej sieti Twitter Andrew Jones, žurnalista sledujúci čínsky vesmírny program, upozornil na detailnú fotografiu toho, čo zachytil rover.

Ako Čína publikovala pôvodnú fotografiu, tak samozrejme, rover nasmerovala k záhadnému objektu, ktorý bol zachytený na okraji krátera Von Kármán. Dnes sa môžeme detailne pozrieť na to, čo tento objekt v skutočnosti je. Treba povedať, že objekt nie je žiadnym domom, či základňou mimozemšťanov, ale obyčajný kameň.

„Ourspace zverejnil aktualizáciu „tajomnej chatrče“ a je taká ohromujúca, až je geniálna. Je to len malý kameň na okraji krátera…“ píše Jones v publikovanom statuse na sociálnej sieti.

Jones v ďalšom statuse na sociálnej sieti uviedol, že povrch Mesiaca je 38 miliónov štvorcových kilometrov skál, takže by bolo extrémne výnimočné, keby to bolo niečo iné. Pobláznila fotografia vyššie i vás? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close