Táto fotografia z Mesiaca pobláznila mnohých. Objekt na fotografii bol označený ako „Záhadný dom“. Už vieme, čo to je!

Čínsky rover Yutu-2 sa podrobnejšie pozrel na „záhadný dom“ na Mesiaci. Žiaden dom to nakoniec nie je.

Mimozemšťania, alebo nie? Čo je záhadný objekt na odvrátenej strane Mesiaca?
Zdroj: Twitter (Andrew Jones)

Čínsky rover Yutu-2, ktorý sa nachádza na odvrátenej strane Mesiaca, takto mesiac dozadu zachytil fotografiu s neznámym objektom. Išlo o objekt, ktorý Čínska vesmírna agentúra označila ako „Záhadný dom“. Samozrejme, ako vesmírna agentúra publikovala fotografiu, tak sa objavili naprieč internetom správy, že na Mesiaci môžu byť mimozemšťania, alebo že ide o komunikačný nástroj, ktorý nie je pôvodom zo Zeme. Tieto správy kolovali internetom aj napriek tomu, že Čína uviedla, že pravdepodobne ide o lunárnu skalu.

Z mimozemšťanov sa stal kameň

Najnovšie na sociálnej sieti Twitter Andrew Jones, žurnalista sledujúci čínsky vesmírny program, upozornil na detailnú fotografiu toho, čo zachytil rover.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako Čína publikovala pôvodnú fotografiu, tak samozrejme, rover nasmerovala k záhadnému objektu, ktorý bol zachytený na okraji krátera Von Kármán. Dnes sa môžeme detailne pozrieť na to, čo tento objekt v skutočnosti je. Treba povedať, že objekt nie je žiadnym domom, či základňou mimozemšťanov, ale obyčajný kameň.

„Ourspace zverejnil aktualizáciu „tajomnej chatrče“ a je taká ohromujúca, až je geniálna. Je to len malý kameň na okraji krátera…“ píše Jones v publikovanom statuse na sociálnej sieti.

Jones v ďalšom statuse na sociálnej sieti uviedol, že povrch Mesiaca je 38 miliónov štvorcových kilometrov skál, takže by bolo extrémne výnimočné, keby to bolo niečo iné. Pobláznila fotografia vyššie i vás? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre