NávodySpravodajstvo

Toto je niekoľko spôsobov, ako môžete z vášho 5G smartfónu vyťažiť maximum

5G smartfóny už nie sú takou raritou, ako tomu bolo rok dozadu. Pozrite sa na tieto tipy, ako môžete z neho vyťažiť maximum.

Zatiaľ, čo rok dozadu bola 5G technológia marginálnou a medzi používateľmi nebola táto technológia tak rozšírenou, tak dnes je situácia iná. Keďže 5G je už pomerne rozšírené, je dosť možné, že ním disponuje aj vaše zariadenie. Rovnako treba povedať, že i pokrytie 5G sieťou je lepšie, hoci nie ešte ideálne. Rozdiel medzi 4G a 5G netreba veľmi približovať.

Niektoré služby sme v minulosti radšej vykonávali pomocou Wi-Fi pripojenia. No rýchlosti 5G siete vedia niekedy aj prekonať rýchlosti Wi-Fi a razom viete používať smartfón na radu ďalších úloh. Preto sa dnes pozrieme na to, ako môžete z 5G smartfónu vyťažiť čo najviac. Samozrejme za podmienky, že sa nachádzate v pokrytí 5G siete. Na tému upozorňuje web tomsguide.com.

Super-rýchly hotspot

5G smartfóny nevedia vysoké rýchlosti iba prijímať, ale aj odosielať. Preto sú mimoriadne vhodné ako prístupové body (hotspoty). Rýchlosti pritom častokrát prekonávajú i tie, ktoré využívame prostredníctvom Wi-Fi v domácnostiach, či v práci.

WiFi
Zdroj: cleanpng

Rýchlejšie sťahovanie filmov a hudby

Sťahovanie filmov a hudby je s 5G zariadeniami oveľa väčšia zábava. Stiahnutie filmu z takého Netflixu netrvá hodiny, ale iba minúty. Odchádzate narýchlo z domu a viete, že na ceste nebude signál? S 5G sieťou žiadny problém. Film je stiahnutý behom pár minút a o zábavu je postarané.

Netflix_logo spolocnosti
Zdroj: Vosveteit.sk

Lepšie hranie online hier

Dnešný výkon, ktorými disponujú zariadenia, umožňujú aj hranie náročných online hier. Často sme si to ale nechávali na doma, pretože iba tam sme mali kvalitné pripojenie na internet. Počas cesty autobusom preto zostal priestor iba na nenáročné hry, alebo na hry, kde nebola dôležitá odozva, či rýchlosť internetu.

No s rýchlym 5G pripojením to nie je problém. Rovnako treba povedať, že na displejoch našich smartfónov si môžeme zahrať i náročnejšie tituly, ako sú bežné mobilné hry. Pomocou streamovacej služby, akou je napríklad Google Stadia, viete hrať najnovšie herné tituly určené pre počítače, alebo konzoly, prostredníctvom telefónu. A to kľudne počas cesty v autobuse!

google stadia uvodny 2_opt
Zdroj: Google Stadia

Vyššia kvalita video rozhovorov

Náročné obdobie posledných rokov nás naučilo používaniu rôznych aplikácií na video rozhovory. Vývoj týchto aplikácií taktiež nabral na obrátkach a preto nie je žiadnym prekvapením, že si ich mnohí z nás obľúbili a používame ich aj na kontakt so známymi, či rodinou. V spojení s rýchlosťami, ktoré dosahuje 5G pripojenie dosiahnete ešte lepší zážitok z video hovoru so svojimi známymi.

WhatsApp skupinovy hovor pre 8 ludi
Zdroj: WhatsApp

Rýchla synchronizácia

Zálohovanie dát na virtuálne úložisko je dnes už bežná vec. Ani strata mobilu neobmedzí prístup k uloženým spomienkam. No ak tých dát bolo viac, vedelo to značne spomaliť zariadenie aj na dlhší čas, najmä kvôli kvalite pripojenia. 5G ale nemá len výborný download, ale aj upload. S takou rýchlosťou bude synchronizácia bežať prakticky paralelne s odfotením fotky alebo nahraním videa.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close